• úterý 22. září 2015
  • Lukáš Jasoněk

V souboji tabulkových sousedů Slezan hostí Kopřivnici

Opavské hokejisty čeká další zápolení o body do druholigové tabulky, svěřenci trenéra Karla Suchánka se před domácím publikem představí v souboji s nováčkem soutěže Kopřivnicí, která si po postupu z Krajské ligy nevede vůbec špatně. Buly středečního střetnutí je naplánováno na 18 hodin.

Kopřivničtí hokejisté do nového soutěžního ročníku vstoupili porážkou na domácím ledě, když Břeclavi podlehli 0:3. Střelecký půst z úvodního utkání si však nováček východní skupiny vynahradil v dalších dvou duelech, ve kterých ofenzivně laděný celek nejprve zvítězil 6:3 ve Velašském Meziřičí a v minulém kole před svými příznivci ovládl přestřelku s Moravskými Budějovicemi, které porazil v poměru 7:5.

Také Opava si ve třech odehraných zápasech připsala dvě výhry. Hokejisté Slezanu na úvod sezony přivezli plný počet bodů z Karviné, kde zvítězili 4:3. Poté na domácím kluzišti následovalo další derby, ve kterém se Slezanu postavila do cesty silná Poruba. Tento zápas nabral velmi nečekaný průběh, když si opavští hokejisté vytvořili pětibrankový náskok, který byl pro hosty nedostižitelný a v závěru jen kosmeticky upravili skóre na 3:5. Zaváhání Opavských přišlo až v posledním odehraném kole, ve kterém se tým po prohře 2:5 vrátil z Frýdku-Místku s prázdnou.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Herman, Vítek, Polok, Borunský, Kocián, Wolf, Selingr, Černý L., Baďura, Svoboda, Chalupa

HC Kopřivnice: Vrba - Kofroň, Bartošák, Niec, Grygar, Sluštík, Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek, Pargáč, Mach, Kameníček, Červenka, – Dusík, Jašek, Čintala, Vydra, Jindřich, Marek, Merenda

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Další středeční zápasy:

VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba