• středa 22. ledna 2020
  • Tomáš Chalupa

V souboji tabulkových sousedů narazí Slezan na Valmez v čele s Josefem Dobošem

Po dvoubodové výhře ve Žďáru nad Sázavou míří mužstvo trenérů Pavla Zdráhala a Aleše Tomáška opět ven. Tentokrát Slezan nečeká cesta až na Vysočinu, nýbrž do Valašského Meziříčí, kde vyzve čtvrté Bobry. Ti začátkem týdne učinili zajímavou změnu na trenérském postu.

Bobři v pondělí oznámili jméno nového kouče a nestal se jim nikdo jiný než Josef Doboš. Pamětníci si osmapadesátiletého kouče mohou pamatovat ještě jako hráče, bývalý šikovný zadák v dresu Slezanu odehrál více než deset sezón, později trénoval také juniorku i muže. V Česku se pro něj jedná o třetí štaci, sezónu působil v trenérském štábu Nového Jičína. Poslední roky pak Doboš strávil v Polsku, kde v nejvyšší soutěží trénoval Krynicu, Osvětim a naposled Janow. Ve Valmezu nahradí Jiřího Weintritta, který v klubu skončil minulý týden po vzájemné dohodě.

Doboš své nové svěřence viděl už v sobotním utkání v Šumperku, kde Valmez prohrál 5:2. „Utkání bylo velmi dobré po stránce fyzické. Hokej šel nahoru – dolů a Valmez hrál velmi dobře jak do útoku, tak do obrany. Vidím obrovský potenciál kluků a můžu říct, že bylo Valašské Meziříčí lepší než Šumperk, který je profesionální tým,“ chválil Doboš Bobry v rozhovoru pro klubový web. „Pokud budou hrát kluci jako v Šumperku i dál, tak můžeme dojít vysoko,“ přidal.

Opavští tak do Valmezu pojedou popřít pořekadlo o tom, že nové koště dobře mete. Koneckonců v bobřím doupěti už letos jednou vyhráli, navíc jasně 5:1. Listopadové utkání Slezan rozhodl víceméně už v první třetině, kterou ovládl 3:0. a po zbytek zápasu si Opava vedení zkušeně hlídala.

Trenér Pavel Zdráhal už bude moci oproti zápasu ve Žďáru nad Sázavou počítat s klíčovým obráncem Jakubem Peslarem, který musel duel na Vysočině vynechat kvůli stopce za desetiminutové tresty. Mimo hru naopak i nadále zůstávají útočníci Štindl a Černý.

Utkání na ledě Bobrů začíná ve středečních 18 hodin.