• pondělí 24. srpna 2009
  • Filip Lefenda

V úterý je na programu odvetný souboj s Orlovou

Na opavské hokejisty čeká poslední kvarteto přípravných zápasů. Fanouška jistě potěší fakt, že všechny tyto duely se odehrají už jen pouze na domácí půdě Slezanu. Nejprve již toto úterý přivítají Opavští celek Slovanu Orlová, následovat budou polský Janow, Draci Šumperk a celou přípravu pak uzavře zápas proti polské Unii Osvětim. Výčet klubů tedy slibuje kvalitní soupeře. Pojďme si trochu představit úterního rivala z Orlové, s nímž 25.8. v 18 hodin sehrajeme první z těchto zápasů.

Orlová je týmem, který se v loni v základní části umístil o příčku lépe jak Opava, a sice na 4. místě. Oba soupeři na sebe narazili poté v play-off, ve kterém bylo úspěšnější mužstvo Orlové, které po vyřazení Opavy dokonale rozprášilo Vsetín.

Příprava Slovanu Orlová je bohatá a pestrá na vstřelené branky. Tým má za sebou čtveřici odehraných zápasů a výsledky byly téměř vždy velmi těsné. S Novým Jičínem si Orlová doma poradila v poměru 5:4, venku u stejného soupeře zvítězila po nájezdech 3:4. Jednoznačnější to bylo doma s polským celkem Jastrzębie, který Orlová deklasovala 6:3.

Jediným soupeřem, který tak získal skalp Orlové v přípravě je právě Slezan, který minulý týden po brankové přestřelce zvítězil po samostatných nájezdech poměrem 5:6.

Hodně branek se dá čekat i nyní. Utkání začíná v 18 hodin a my vám z něj přineseme on-line přenos.

Oficiální internetové stránky našeho soupeře naleznete zde.