• středa 28. září 2022
  • Tomáš Chalupa

Ve druhém kole se Slezan porve o body v Kopřivnici

Áčko Slezanu jede poprvé ven. Svěřenci kouče Tomáška se po vydřené domácí výhře s Velkým Meziříčím ve státní svátek vydávají do Kopřivnice, kde budou chtít do své kolekce přidat další tři body. Nečeká je ale nic jednoduchého, Tatrováci totiž v úvodním kole vysoko vyhráli. Zápas začíná ve středečních 18 hodin.

Vysokou porážku si z ledu Kopřivnice na dlouhou cestu zpátky na Vysočinu v sobotu přibalil Žďár nad Sázavou. Plameny měly být domácím vyrovnaným soupeřem, opak však byl pravdou. Kopřivničtí duel před více než šesti stovkami fanoušků zcela opanovali a vyhráli jednoznačně 7:1. Ovečky nového trenéra Ladislava Majkuse, který před sezonou nahradil dlouholetého stratéga Jaroslava Kofroně, tak vstoupily do ligové soutěže nejlepším možným způsobem.

Demolice Žďáru nad Sázavou

Kopřivnice - Žďár nad Sázavou 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Pargáč (Mach, Kleniar), 15. Mach (Dluhoš, Bartošák), 22. Petrek (Sluštík), 26. Velecký (Ficek, Pindel), 34. Petrek (Ficek, Suchý), 37. Ficek (Petrek, Kubáň), 49. Fojtík (Marek, Pindel) – 3. Chlubna (Vaňkovský).

Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Bail, Marek, Petrek – Häring, Brodek, Gola, Mach, Pavlík, Pargáč, Kleniar, Suchý (A), Velecký, Pindel (A), Fojtík, Sluštík (C). Trenér: Ladislav Majkus.

Bilancí 1+2 se ve zmíněném duelu blýskl bývalý zadák Slezanu Dominik Ficek, který by měl zřejmě patřit po konci obra Tomáše Fojtíka ke klíčovým mužům defenzivy našeho soupeře. Výborně do sezony vstoupil i mladý slovenský útočník Matej Petrek, ten zaznamenal dvě branky a jednu gólovou nahrávku. Opomenout nemůžeme ani velezkušeného Michala Veleckého, zřejmě největší letní posilu Tatrováků. Produktivní forvard strávil poslední roky v německém celku Leipzig Icefighters, kde sbíral více než bod na zápas. Teď by borec s více než třemi stovkami prvoligových startů měl táhnout ofenzivu Kopřivnice.

Opavský Slezan by rád navázal na tři body z domácího prostředí, které si na úvod připsal s Velkým Meziříčím. Výhra 3:1 měla zřejmě asi být i vyšší, Opava žehrala především na žalostnou produktivitu v početních výhodách, kterých neproměnila rovných deset. Přehnanou vědu z toho však Aleš Tomášek nedělal. „Měli jsme fůru přesilovek, tím jsme je trošku posadili na koně, kdybychom dali nějaké branky, mohlo být hotovo dřív. To mě trochu mrzí, ale jsme na začátku sezony a přesilovky ještě nejsou úplně vypilované,“ podotkl šéf opavské střídačky.