• úterý 16. září 2008

Ve středu Slezan změří síly s Novým Jičínem

S cílem napravit úvodní zaváhání vstoupí hokejisté Slezanu Opava do středečního utkání 2. kola hokejové ligy proti mužstvu z Nového Jičína. Tomu se proti Opavě poměrně daří a na tuto bilanci se budou hráči Jičína jistě snažit navázat i tentokrát. Slezan však bude jistojistě proti a trenér Suchánek by s týmem určitě rád vybojoval první body. Můžeme se tak těšit na velmi atraktivní duel, který by měl být také dobrou pozvánkou pro všechny diváky. Zápas začíná v 18 hodin.

Opavě se vstup do nového druholigového ročníku nevydařil. Slezan podlehl na vlastním ledě Pelhřimovu 1:4. Domácí přitom nezačali špatně a zásluhou Grofka se ve 30. minutě dostali do vedení. Soupeř ovšem předvedl drtivý obrat a ještě v té samé třetině dokázal čtyřmi vstřelenými góly rozhodnout utkání. Potvrdilo se tak, že role favorita Slezanu příliš nesedí. Nedělní zápas byl navíc dočasně posledním pro obránce Plachkého, který zamířil na zkoušku do norského Lillehameru. Chybět bude rovněž také zkušený Kukol, který má problémy s rukou. V roli novice se naopak představí v tomto utkání obránce Michal Palík. Hráč prvoligové Poruby zde bude po dohodě obou mužstev působit na střídavé starty.

Ani nás soupeř, celek Nového Jičína, nezačal sezónu vítězně. V sobotu totiž před vlastním publikem podlehl po prodloužení mužstvu ze Žďáru nad Sázavou 3:4. Jičín přitom dokázal otočit průběh zápasu, když prohrával už 0:2, avšak brankami Lhotského, Kabeláče a Slabého dokázal stav zápasu zvrátit na svou stranu. Jenže Žďár dokázal krátce před koncem vyrovnat a o osudu zápasu rozhodovalo prodloužení, ve kterém, jak už jsem zmínil, vsítili vítěznou branku hosté a odvezli si tak z Jičína dva body.

Pokud se podíváme na loňské vzájemné duely obou týmů, zjistíme, že Nový Jičín to na Opavu umí. Mužstvo kouče Davida Handla vyhrálo tři ze čtyř loňských střetnutí, Slezan uspěl pouze v jednom. Nyní je tu však sezóna nová a všichni věří, že Opava tentokrát nezaváhá a vybojuje tři body.

Ještě jednou připomínám, že utkání je na programu tuto středu, 17. září, od 18 hodin. Za redakci HC Slezan Opava Vám přeji příjemný hokejový zážitek.