• úterý 08. prosince 2009
  • Filip Lefenda

Ve středu proti Břeclavi

Ve středečním 22. kole zajíždějí hokejisté Slezanu Opava ke svému dalšímu zápasu. Soupeřem jim tentokrát bude celek z jihu Moravy - HC Břeclav. Na opavské hráče nečeká jednoduchý úkol. Soupeř je v tabulce sice až na 10. příčce, avšak tento fakt je dán katastrofální hrou na ledech soupeřů. Doma se Břeclavi občas překvapit a zdolat nejednoho favorita. Kdo bude v utkání, které je naplánováno na 9.12. od 18 hodin, šťastnějším?

Slezan se po posledním vyhraném zápase se Vsetínem přehoupl přes třicetibodovou hranici a aktuálně je výběr Karla Suchánka na 6. pozici se ziskem 31 bodů. Břeclavi patří 10. místo, přičemž Lvi mají na svém kontě 24. bodů.

V posledním kole se Břeclav představila ve Valašském Meziříčí a na jih Moravy si odvezla pořádný nášup, byť to tak z počátku vůbec nevypadalo, jelikož Břeclav dlouho vedla a vypadalo to, že se rýsuje překvapení. Pak ale zkušenosti a kvalita domácího celku dala vědět o své přítomnosti a Bobři k radosti svých fanoušků nakonec zvítězili vysoko 8:3.
To Opavě se dařilo o poznání lépe. V domácím souboji s tabulkovým sousedem ze Vsetína se Slezanu dařilo a po brankách Kociána (2), Černého a Tichého si připsali Slezané tři body.

S Břeclaví si Opava letos už jednou poradila. V rámci 11. kola si Slezan připsal výhru po výsledku 5:1.

Břeclavi bude v utkání určitě chybět Bokroš, kterého trápí bolavá záda. Otazník visí nad startem Sedláčka s Mrázem, kteří se po zranění pomalu zapojují do herních činností. Břeclav si nemůže být stoprocentně jistá ani startem znojemského dua Lattner - Jarůšek, jelikož Znojmo trápí početná marodka. Orli navíc hrají rovněž ve středu, doma hostí Kadaň.

Stránky břeclavského hokeje naleznete zde.

Z utkání bude přichystán také on-line přenos.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:
HC Břeclav: Žurek (Chvátal) - Procházka, Nedvěd, Lattner, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Koš - Prachař, Karný, Pelán - Čikl, Barák, Klimovič - Kuriál, Skokan, Nekvasil – Lechner, Grmela.

HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Vitásek, Dohnal, Tichý, Koloničný, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Mlýnek, Glabazňa - Herman, Chalupa, Tůma.

22. kolo nabídne také tyto zápasy:
VHK Vsetín - HC Nový Jičín
VSK Technika Blansko - HK Jestřábi Prostějov