• středa 22. února 2012
  • Filip Lefenda

Ve středu se může Slezan výrazně přiblížit postupu do semifinále

Ve středu se dění čtvrtfinálové série mezi Slezanem a Zubry stěhuje zpět na půdu Přerova. Bitva obou soupeřů v play-off se zdá být zatím tou nejvyrovnanější, jako jediná v rámci skupiny Východ zaznamenává po dvou odehraných duelech smírné skóre 1:1. A zatímco v ostatních sériích mohou outsideři už jen pouze překvapit, zde je stále vše otevřené. O důležitý „mečbol“ se bude hrát ve středu 22.2. od 18 hodin.

Oba týmy zatím využívají dokonale svého domácího prostředí. Zatímco v úvodním zápase v Přerove se radovali Zubři, druhý mač si připsala na konto Opava. Obě utkání byla rovněž značně rozdílná i po taktické stránce. Zatímco v Přerově jsme mohli zaznamenat devět vstřelených branek, v Opavě byli k vidění pouhé tři. A s podobnou taktikou bude chtít opavský lodivod Michal Piskoř vyrukovat na soupeře také tentokrát. „Musíme hrát ze zajištěné obrany a nedělat zbytečné chyby,“ ví nejlépe trenér Slezanu. Poněkud defenzivnější pojetí hry slavilo v pondělí úspěch, povede se zvítězit také v Přerově? „Nemáme tam co ztratit, doma jsou favority. Pokud ale budeme bojovat tak jako v pondělí, věřím, že můžeme uspět,“ vyhlíží středeční měření sil Michal Piskoř.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase

HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil - Ditrich, Kolář, Brančík - Menšík, Hanák, Kotásek - Kočara, Kolařík, Sakrajda - Sedlák, Kundrátek, Blinka

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Mosler, Kysela, Vrábel – Wolf (37. Černý), Měch, Grofek – Pavelek, Koschatzký, Vítek – Kocián, Mlýnek (41. Polok), Herman

Na web soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se do Přerova nevydáte osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Stav dalších sérií

HC AZ Havířov 2010 2:0 HC Frýdek-Místek