• úterý 19. října 2010
  • Filip Lefenda

Ve středu vběhne na opavský led smečka břeclavských Lvů

Dvanácté kolo druhé hokejové ligy proti sobě svede domácí Slezan, který se před svým publikem střetne s Břeclaví. Postavení v tabulce hovoří jasně ve prospěch Slezanů a svěřenci kouče Suchánka tak do duelu půjdou s nálepkou favorita. Opavu však trápí problémy s obránci a středeční bitva tak nemusí být jednoduchou záležitostí. Úvodní buly je naplánováno na středu 20.10. v 18 hodin.

Opava je po deseti odehraných zápasech na skvělém třetím místě, když si naši borci připsali celkem 21 bodů. Břeclav je v současnosti na desátém stupínku druholigové tabulky skupiny Východ, avšak Lvi odehráli o zápas více než Opava.

Slezan o víkendu "stál". Zatímco ostatních čtrnáct týmu bojovalo o další body do tabulky, opavští hokejisté měli díky lichému počtu účastníků letošní soutěže volno. To se nedá říci o Břeclavi, která utrpěla debakl před vlastním publikem se zvedajícím se týmem Vsetína. Utkání skončilo 1:5 z pohledu domácích Lvů a břeclavská kabina tak má jistě o čem přemýšlet.

Neproduktivnějším hráčem Břeclavi je Erik Novák, který si připsal po pěti gólech i asistencích. Nejlepším střelcem je poté kapitán Jiří Sedláček, který vsítil branek šest. V bráně pak působí v roli brankářské jedničky Jaroslav Chvátal.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase:
HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Tůma, Vrábel, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Herman, Mlýnek, Chalupa - Wolf, Kříž, Suchánek

HC Břeclav: Chvátal (od 22. Žurek) – Dora, Vozdecký, Škápik, Novák J., Zapletal, Svoboda, Václavovič – Hrůza, Sedláček (C), Klimovič – Fiedler, Bolfík, Süsser – Paško, E.Novák, Barták – Čikl, Kuriál

Na oficiální internetové stránky klubu HC Břeclav se můžete podívat zde.

Ze zápasu přineseme podrobnou on-line reportáž.

Další zápasy 12. kola:
HC Nový Jičín - HC Uničov