• pátek 25. září 2020
  • Tomáš Chalupa

Ve třetím kole se Opava představí v Hodoníně

Druhá hokejová liga nabírá své tradičně neúprosné tempo a Slezan čeká v pořadí druhé utkání venku. Opavští budou chtít navázat na povedené domácí vystoupení s Novým Jičínem, který porazili 5:2. Drtiči ovšem Slezanům zadarmo nic určitě nedají, v tabulce totiž ještě nemají ani bod.

Hodonín totiž v prvním kole nehrál, duel s Valašským Meziříčím byl odložen z preventivních důvodů. Poté se Baníkovci představili na ledě Znojma, kde by byl jakýkoliv bodový zisk malým zázrakem. Ten se sice nekonal a slovácký celek prohrál 4:1, v orlím hnízdě však svěřenci trenéra Tibora Janáse špatný dojem nezanechali.

„Za přístup a nasazení ale chválím celý tým. Opravdu jsme podali heroický a bojovný výkon. Zápas, který byl ještě v polovině nerozhodný 1:1, rozhodly dvě naše hrubé chyby a velké množství vyloučených ve druhé třetině. Nebylo to ale z nedisciplinovanosti, jako spíš z velkého tlaku Znojma. Domácí mají zkušenější mužstvo. Hráli na tři lajny, ukázali svoji sílu. My jsme ale ve Znojmě zanechali velmi dobrý dojem. Kluci se rozhodně nemají za co stydět, a pokud takto budou pokračovat i dál, můžeme být rovnocenným soupeřem každému týmu v naší soutěži,“ uvedl po utkání Janás. Dodejme ještě, že o jediný zásah oranžovomodrých se postarala čerstvá posila z Valašského Meziříčí Michal Romančík.

V předzápasovém článku na klubovém webu Drtičů trenér Janás prohlásil, že Opavu považuje za favorita střetnutí. „Po středečním těžkém utkání ve Znojmě nastoupíme v sobotu proti druhému týmu loňské sezony. Opava je tudíž favoritem. My nemůžeme počítat s Pěnčíkem, který vypomůže Prostějovu, dále s Kubáněm, Škvrněm a taky Bulínem, pro kterého letošní sezona skončila vážným zraněním kolene. Do zápasu naopak půjdeme se všemi hráči, kteří jsou momentálně k dispozici, a s velkým odhodláním v prvním domácím mistrovském utkání bodovat."

Slezan jede na jih Moravy s cílem potvrdit tři body z domácího utkání s Novým Jičínem. V něm se Opavanům konečně podařilo nastřílet soupeři větší množství branek, Šimonů musel kotouč ze své sítě lovit pětkrát.

Se sobotním soupeřem se Opava v přípravě neutkala, jak již navíc bylo zmíněno, Drtiči se zatím představili jen ve Znojmě. „Moc nevíme, co od soupeře čekat, my ale musíme hrát vlastní hokej a ne se přizpůsobovat hře soupeře. Loni jsme většinu bodů uhráli doma, letos to ale chceme změnit a pravidelně vozit body i z ledů soupeřů,“ velí trenér Slezanu Aleš Tomášek.

Sobotní utkání je na Zimním stadionu Václava Nedomanského na programu od 17 hodin.