• středa 08. srpna 2012
  • Jan Šimek

Věk se na mě začíná podepisovat, směje se Michal Kukol

Tréninkové dávky staronového opavského trenéra Karla Suchánka polyká v tvrdé letní přípravě také osmadvacetiletý obránce Michal Kukol. Ten na konci minulého ročníku uvažoval o konci své hokejové kariéry. Brusle však na hřebík nepověsil, a protivníky bude opavský rodák bourat u mantinelu i v nadcházejícím druholigovém ročníku.

„Minulý týden jsme absolvovali přípravu na suchu. Tréninky probíhaly ve vysokém tempu až to někteří nečekali. (smích) Nyní jsme začali na ledě a do trénování zapojili moderní prvky jako powerskating. Uvidíme, co nám přinese další týden,“ řekl na úvod Michal Kukol.

Opavští hokejisté při premiéře na ledové ploše potili krev. Nejvíce zřejmě při silovém cvičení, kdy byli nuceni před sebou vláčet brankové konstrukce. „Tohle cvičení s brankami dobře znám. Když jsem tady před dvěma roky vedl mladší dorost, využíval jsem tohohle cvičení, takže to mám odzkoušené. Je to dobré na zvýšení síly a fyzičky,“ popisoval jednu z tréninkových metod osmadvacetiletý zadák.

Jak se Michal Kukol dívá na nečekanou a rychlou změnu na trenérské židli opavského Slezanu? „My jsme hráči a nám to nepřísluší hodnotit. Musíme se starat o to, jak hrajeme a jaký je náš výkon na ledě. Tímto bych tuto kapitolu uzavřel,“ uvedl opavský rodák, který po konci minulé sezony dokonce uvažoval o konci kariéry. „Je pravda, že jsem o tom uvažoval, ale po delším přemýšlení a menší konzultaci tady s kolegou Měchem (výbuch smíchu) jsme přišli na to, že by nám pohyb chyběl a hrát je tedy potřeba. Baví nás to tady, drží nás tu skvělá parta,“ zvážněl téměř dvoumetrový obr.

Ač se to nezdá, Kukol patří k jedněm z nejstarších hráčů opavské kabiny. Na konci června totiž oslavil už osmadvacáté narozeniny a podobných letních příprav už má za sebou dvanáct. „Začínal jsem v podstatě někdy v šestnácti letech, nyní mi je osmadvacet, takže takových dvanáct roků příprav už to bude,“ počítal rychle vystudovaný inženýr ekonomie. „Věk se na mě už podepisuje (smích), hlavně teda v pohybu. Navíc teď ty horka mě docela štvou, ale člověk toho na druhou stranu zase víc vypotí,“ pokračoval dobře naladěný Michal Kukol, kterému se v defenzivě zvyšuje konkurence. Přichází veterán Karel Horný a na dobré cestě je návrat Davida Galvase.

„Karel Horný už by měl být s klubem domluvený. Nevím, v jakém stádiu je příchod Davida Galvase z Karviné, ale ten s námi už minulý týden trénoval na suchu. Pokud s námi kluci zůstanou, bude to jen dobře,“ pochvaloval si zkušený bek s kvalitní rozehrávkou. Naopak Slezan bude postrádat klíčového forvarda a nejlepšího střelce týmu z loňské sezony Tomáše Grofka. „Na jeho postu bude, myslím si, problém. Vypadá to totiž naopak, než tomu bylo v předchozích sezonách a sice, že letos budeme mít vyrovnané obranné řady, ale zase přijdeme o klíčového útočníka, který rozhodoval zápasy. Grofka bude těžké nahradit,“ soudil opavský odchovanec.

„Loni jsme se bavili o tom, že nám chybí další pravák využitelný na přesilovky, ale nyní bohužel ten jeden z mála odchází. Máme tady ale leváky a taky Karla Horného, který je pravák. Ten by mohl zápasy rozhodovat,“ řekl s nadsázkou Kukol. „Chtěl bych, abychom hráli co nejlepší hokej a bavili diváky. Loni se tady nastartovala taková obroda, kdy lidé zase začali mít o hokej zájem a chodili. Doufám, že to bude pokračovat i v nadcházející sezoně,“ uzavřel krátké povídání Michal Kukol.