• neděle 01. prosince 2019

Věřil jsem, že ještě vyrovnáme, hlásí hrdina Šindelář

Dramatický duel na ledě Hodonína zvládl Slezan za dva body. Prodloužení sice rozhodl Jakub Hendrych, v závěru třetí třetiny byl ale vidět hlavně Jiří Šindelář. Nejprve šel po jeho faulu Slezan do tří a Opava inkasovala na 2:1. Pak ale jako správný kapitán své zaváhání napravil a brankou osm sekund před koncem poslal zápas do prodloužení.

Dva body z Hodonína, jak je bereš? Mohli jste vyhrát i prohrát, je remíza spravedlivá?

Když jsme tam jeli, tak jsme si říkali, že chceme uhrát minimálně remízu, což se nám nakonec povedlo. Štěstí se tentokrát přiklonilo na naší stranu, vyrovnávali jsme osm vteřin před koncem. Co nám bylo sebráno v Novém Jičíně, to nám bylo vráceno v Hodoníně.

Dlouho se čekalo na první gól, byla znát důležitost zápasu?

To si nemyslím. Šli jsme do zápasu koncentrovaní. Pohlídali jsme si začátek i jejich tlak, většinou v prvních třetinách inkasujeme dva tři góly. Hodonín má navíc slabší mužstvo než na začátku sezóny.

Změnila se nějakým způsobem hra po naší vedoucí brance?

Pořád stejně (pousměje se). Snažili jsme se hlavně pořád hrát odzadu a nedostat gól.

Dvě a půl minuty před koncem jste šli do tří, ty jsi byl jedním z faulujících. Co přesně se tam stalo?

Rozhodčí tam až na popud čárového odpískal vysokou hůl, pak jeden z jejich hráčů jel mezi nás tři, obskočil Bubáka (Lukáše Černého) a já jsem musel tahat za záchrannou brzdu. Nadzvedl jsem mu hokejku a on spadl. Tři minuty před koncem jel Wolfík sám, frajer ho podrazil a nepískalo se. Přišlo mi, že chtěl rozhodčí domácím trochu pomoct.

Jaké jsi měl pocity, když jste půl minuty před koncem dostali na 2:1?

Pořád jsem věřil, že to vyrovnáme. Nechtěl jsem prohrát, naštěstí se nám povedlo vyrovnat. Mají nezkušený tým, to také hrálo v náš prospěch.

Po inkasované brance si Pavel Zdráhal vyžádal oddechový čas, co vám říkal?

Popravdě ani nevím (smích). Byla to taková ta klasika, ať nahazujeme puky a že budeme hrát v šesti.

Bral jsi vyrovnávací branku jako takové zadostiučinění za svůj faul? Popiš ji…

Myslím, že to byl Gleb, kdo vybojoval puk v rohu. Já jsem byl sám před brankou a moje střela se ještě odrazila od někoho z domácích nad betony brankáře. Šlo to tam nějak přes hokejky, se štěstím. Puk se tam dokutálel. Chtěl jsem hlavně získat body, abychom z Hodonína po snad pěti letech něco odvezli (smích).

V prodloužení rozhodl Hendrych. Je tato výhra pro vás velkou vzpruhou? Venku vám to zatím moc nejde…

Určitě, takový zápas už jsme venku potřebovali. Jde nám ale hlavně o to, abychom pravidelně sbírali body a konečně byli v play-off.

Tabulka je našlapaná, každým kolem se můžete posouvat nahoru i dolů. Jak moc ji sledujete?

Nevím, jak to vnímají kluci, ale ta naše skupina je momentálně strašně vyrovnaná a našlapaná. Každý kromě Moravských Budějovic může hrát o play-off. Musíme uhrát co nejvíc bodů bodů do Vánoc, ať pak máme trošku klid.

Ve středu jedete do Šumperku, tam můžete jedině překvapit…

Můžeme tam jet v pohodě, ale chceme je potrápit. Doma jsme s nimi odehráli super zápas, věřím, že to můžeme zopakovat. Pokud budeme hrát stejně jako v sobotu, tak máme šanci uspět.