• pátek 15. srpna 2008
  • Michal Berg

Věřím, že příjde co nejvíc fanoušků, říká Kamil Konečný

Hokejový svátek čeká na opavské fanoušky v úterý 19. srpna. Od 17:00 se na zimním stadionu střetnou v přípravném utkání extraligové Vítkovice s Dynamem Moskva. Ruský tým tráví tyto dny na soustředění v Kravařích a kromě Vítkovic se střetl ještě s ostravskou Sarezou. Prodej vstupenek na zápas začíná v pokladně zimního stadionu od 15:00.

Tým, který vede český trenér Vladimír Vůjtek, pobývá v Kravařích už od pondělka. Zápas s Vítkovicemi pro ně bude zakončením jejich soustředění. "Původně se zápas měl sehrát v Buly Aréně v Kravařích, ale pro velký zájem jsme ho přesunuly na zimní stadion do Opavy," uvedl Marcel Hadamczik, šéf kravařského sportovního centra. "Na ledě jsou Rusové dvakrát denně, kromě toho využívají i další zařízení v areálu jako posilovnu, rehabilitace a podobně," dodal.

Letošní pobyt není pro Dynamo Moskva premiérou, tým se zde připravoval už před loňským ročníkem ruské superligy. "Jejich pobyt tady se už vloni domlouval přes pana Vůjtka, který zdejší možnosti dobře zná. Věřím, že jsou s našimi službami spokojeni, když se sem vrátili," dodal Marcel Hadamczik.

O tom, že opavští fanoušci budou mít možnost vidět opravdu kvalitní hokej je přesvědčen i Kamil Konečný, asistent Vítkovického trenéra Aloise Hadamczika. "Předpokládám že to bude svátek pro opavské fanoušky. I když není zrovna hokejové období, tak věřím, že si ho nenechají ujít a přijdou v co možná v nejhojnějším počtu," řekl Konečný, který ještě vloni působil jako trenér dorostu v opavském klubu.

Nyní ale spolu s Aloisem Hadamczikem připravují HC Vítkovice na nový ročník extraligy. Duel se silným soupeřem jim tak příjde vhod. "Určitě nastoupíme v nejsilnější sestavě, tedy s výjimkou zraněných Varadi a Krenželoka," slíbil Kamil Konečný. "Informace o soupeři ale ještě nemáme, budeme chytřejší až po jejich prvním zápase, který hrají na ostravské Sareze," dodal.

Vítkovice zkouší před sezónou několik nových hráčů, posledním přírůstkem je francouzský reprezentant Yannick Treille, který kouče zaujal při přípravném zápase právě s výběrem Francie. "Je to zkušený hráč, který hrál v Americe na farmě s Michalem Barinkou, hovoří anglicky, takže se s ním většina hráčů domluví. Zatím odehrál dva zápasy a nezklamal, má některé vlastnosti, které u jiných hráčů trochu postrádáme, jako je zarputilost a odvaha v osobních soubojích. Zatím nejsme rozhodnuti tak ani tak, ještě se uvidí," uvedl na jeho adresu Kamil Konečný.

Opavské fanoušky bude jistě zajímat, jak si v boji o místo v extraligovém kádru Vítkovic vede obránce Josef Tichý, který ještě vloni oblékal dres druholigového Slezanu. "Zatím dostává dost prostoru, žádné velké chyby neudělal a postupně se zepšuje. Takže je předpoklad, že nastoupí i v úterním zápase v Opavě," přislíbil Konečný.