Všechny úkoly jsme splnili, odhaluje tajemství záchrany Hary

Ohlasy k zápasu9.3.2004 | Tomáš Kubánek
O p a v a - V tmavých večerních hodinách se trousí unavení, ale šťastní opavští hokejisté z útrob prostějovského zimáku k autobusu, kterým po dvou hodinách ujedou svou poslední cestu z mistrovského utkáním v této sezoně. Na cestu domů se určitě těšil i Marek Harazim, který toho už ve slezanském dresu zažil hodně, a tak je on určitě tou správnou osobou, která by měla zhodnotit nervydrásající koncovku letošního ročníku.
Přestože Opavským stačilo k záchraně uhrát v Prostějově jediný bod, musel to být na psychiku hráčů a trenérů veliký tlak, aby naordinovali a dodrželi tu správnou taktiku. "Do zápasu jsme vstupovali s faktem, že musíme bodovat, za úkol jsme si stanovili výhru. Splnili jsme po taktické stránce všechno, co jsme měli. Jsme strašně rádi a konečně je dneska důvod se opít," dodal s úsměvem populární Hary.

Ve druhé třetině Opavští nejprve otevřeli přesnou střelou Lukáše Vnenka skóre; opět do vyrovnané polohy jej však za chvíli vrátil domácí Janeček. Do konce části Prostějovští mocně svírali hostující Opavu, překonat ji se však Hanákům nepodařilo. "Řekli jsme si, že ten tlak musíme vydržet a chodit také do útoku, protože útočení je nejlepší obrana."

"Po druhé třetině jsme se dozvěděli stav z Brna, o kterém jsme si mysleli, že nám nějak pomůže, což se však nestalo. Takže jsme věděli, že nesmíme prohrát, protože by to bylo i nespravedlivé, baráž bychom si nezasloužili - myslím, že ve skupině o udržení jsme všem ukázali, že hokej hrát umíme."

Zkušený hráč, kterým Marek Harazim bezesporu je, si může dovolit objektivně zhodnotit celou sezonu. "Myslím si, že mužstvo je v Opavě kvalitní, už nějaký rok tady jsme pospolu. Bohužel se nám na začátku zranili někteří hráči, za něž se museli dosazovat jiní. To už ale není ono. To byl asi hlavní důvod proč jsme ztráceli body."

"Pro další sezonu by tady měli hráči zůstat, chtělo by to jen vhodně doplnit několika obránci. Už bychom si zasloužili konenčě postoupit do play-off a možná i do dalšího kola."


Aktuálně na webu