• úterý 02. dubna 2013
  • Redakce

Východní skupinu ovládl znovu Havířov, do baráže o první ligu jde i Technika a Tábor

Východní skupinu druhé hokejové ligy opanoval stejně jako loni havířovský AZet. Mužstvo, se kterým Opava vypadla ve čtvrtfinále play-off, dosáhlo po roce znovu na vrchol. Finálová série s Karvinou byla nadmíru vyrovnaná. Zafungovalo ale rčení "můj dům , můj hrad", a protože série začínala v Havířově, nakonec tam i skončila. AZet porazil karvinský Baník 3:2 na zápasy, a ve vyřazovací části tak Havířovští doma ani jednou neprohrál.

Finálovou sérii odstartovali hokejisté Havířova skvěle a úvodní domácí duel zvládli na výbornou. Karvinou přejeli jednoznačně 8:3, když o svém vítězství rozhodli prakticky už v první třetině, po které vedli 4:0.

Následně se série přestěhovala do nedaleké Karviné a domácí Baník po výhře 6:3 vyrovnal stav finálové série. AZet však svému rivalovi oplatil stejnou mincí a díky jasnému vítězství 5:1 se ujal vedení 2:1 na zápasy.

Karviná byla v domácím prostředí pod velkým tlakem, ale nakonec jej ustála a po vydřené výhře 5:3 si vynutila rozhodující pátý zápas. Ten se odehrál poslední březnový den v Havířově a po dvou dějstvích bylo hotovo. Havířovští si totiž vytvořili náskok 5:0, zvítězili vysoko 8:2 a oslavy obhajoby prvního místa mohly vypuknout.

Podobnou radost jistě zažila ve skupině Střed i brněnská Technika. Ta změřila síly se starým známým Hodonínem, který ještě nedávno čeřil vody ve východní skupině. Po velkém boji nakonec 3:2 na zápasy vyhrálo Brno. Série byla zajímavá tím, že ani jedno mužstvo nedokázalo zvítězit na svém ledě. Hodonín doma prohrál třikrát, Technika si připsala o porážku méně.

Západ nabídl finálový souboj mezi Řisuty a Táborem. Po dvou zápasech si táborští hokejisté vypracovali vedení 2:0, nicméně Řisuty nesložily zbraně a snížily. V rozhodujícím utkání na jejich stadionu však zvítězil Tábor 3:1 a stejným poměrem ovládl celou sérii.

Havířov, Technika a Tábor tak putují do baráže o první ligu, kterou budou zachraňovat Beroun s Pískem. Aktéři baráže se utkají ve dvoukolovém systému každý s každým a první ligu si zajistí dva nejvýše postavené celky pětičlenné tabulky. Loni si oba poslední týmy z první ligy prvoligovou příslušnost zachovaly, jak to bude letos?