Výhra nad Tatrou? Všem pomůže, září Chalupa. Po debaklu v Novém Jičíně vybouchl

Ohlasy k zápasu17.9.2017 | Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opavští hokejisté zabrali a poprvé v sezoně zvítězili. Stalo se tak v sobotním utkání s Kopřivnicí, kterou Slezané přehráli rozdílem tří branek. Pod výhrou se gólem a asistencí podepsal Petr Chalupa. „Po dece v Novém Jičíně to všem pomůže, hlavně novým klukům,“ má jasno nový kapitán Opavy.

Petře, utkání s Kopřivnicí bylo skvěle odmakáno. Na góly jste se sice nadřeli, ale jinak jste předvedli poctivý výkon. Souhlasíte?
Po zápase v Novém Jičíně jsme si v kabině něco řekli. Zavřeli jsme se tam bez trenérů a vysvětlili jsme si nějaké věci. Nyní to nebyl ideální výkon. Bylo to tak na šedesáti, sedmdesáti procentech, co jsme podle mě schopni. Když se nedaří, musí se zápas odmakat, což jsme udělali. Blokovali jsme střely, byl to týmový výkon.

Takže po Novém Jičíně byla v kabině bouřka…
Když tam dostaneme 7:0 a od poloviny zápasu se modlíme, ať je konec, protože nám nešlo vůbec nic, bylo potřeba si k tomu něco říct.

Kdo byl v promluvách nejdůraznější? Vy, jakožto kapitán?
Teď jsem si slovo vzal já. Už jsem trošku vybouchl a starší kluci k tomu něco řekli. Tým je nový, tvoří se. Je tady hodně nových kluků a hráčů, kteří vyšli z juniorky. Bude chvíli trvat, než si na to zvyknou. Hokejisti to jsou, ale chce to přidat věci navíc – bojovnost a podobně.

Jak proběhla volba kapitána?
Letos to určoval trenér a určil mě. Už mám věk a jsem tady už dlouho. Vůbec ale nejde o to, že jsem kapitán, nás starších je v týmu víc. Volba ovšem padla na mě, takže se budu snažit to dělat co nejlíp, abych mančaftu pomohl.

První výhra v ročníku je jistě vítanou psychickou vzpruhou, že?
Všem to pomůže. Hlavně novým klukům po té dece v Novém Jičíně. Kdybychom teď nebodovali za tři body, nevím, jak bychom se s tím popasovali. Mančaft je nový a mladý. Potřebuje čas.

Vstřelil jste svůj premiérový gól v nové sezoně. Jak vypadal?
Hlavně už ho měl dávat Wolfík. Přihrával jsem křižně na Bubáka (Lukáše Černého – pozn. redakce), který mu to dával z první a on měl puk zamést do branky, mohl to být hezčí gól. Já jsem to tam doklepl z mezikruží, kdy gólman už padal.

Z pozice útočníka jste přesedlal na post obránce. V závěru jste mazácky vykleknul protihráče při přečíslení dva na jednoho. Zdá se, že si zvykáte rychle…
Dušan (šafránek – pozn. redakce) po nás chce, ať si držíme druhého hráče, že on si vezme toho s pukem. Snažil jsem se dívat po druhém, ale první hráč se podíval dolů. Všiml jsem si toho a udělal jsem úkrok k němu.

Dušan Šafránek vychytal nulu, takže ho asi v šatně zkasírujete, že?
Jojo, bude svačina. Galus (David Galvas – pozn. redakce) – to je pokladník! Ten si to drží.

Ve středu vás čeká derby na ledě Poruby, odkud k vám v létě zamířilo několik hráčů. Dá se tedy očekávat motivační odměna do kabiny?
Kluků z Ostravy je tady hodně, takže když budeme bodovat, myslím, že v šatně bude hodně piva. (směje se)

Jak vnímáte derby na „oblíbeném“ ostravském ledě?
Je to Ostrava, což je pro mě samozřejmě vyhecované, ale čeká nás těžký soupeř. Nehráli jsme s nimi v přípravě, takže nevíme, co od nich čekat. Teď před sebou máme trojlístek Poruba, Šumperk, Hodonín, což není žádná sranda. Je důležité, že jsme se teď chytili.


Aktuálně na webu