• úterý 11. listopadu 2003
  • Jaroslav Šindelář

Vyhraje už Opava za tři body?

O p a v a - Už podruhé v řadě jedou hráči Slezanu na stadion soupeře, tentokrát budou hrát s posledním celkem IHC Písek. V současné chvíli ztrácí s osmi body na Opavu šest bodů, hraje se tedy o dost. Tým vedený staronovým trenérem Milanem Mazancem, který jihočechy v loňské sezoně přivedl jako hrající trenér až k pátému zápasu ve čtvrtfinále play-off, se po jeho příchodu hodně změnil.

Kromě trenérů Šperla a Rambouse odešli útočníci Volráb a Bouz, naopak přišli Fryauf z Třebíče a nově i Petr Mainer, který se v létě mohl představit divákům jako hráč Slezanu, nepodával však přesvědčivé výkony, musel odejít do Sokolova a právě odsud se dostal do IHC Písek. I když tým v minulém kole prohrál v Berouně 3:1, výhru v prodloužení si připsal v Kadani a doma s Mladou Boleslaví nebyl daleko k plnému bodovému zisku.

Nejlepšími hráči týmu jsou podle kanadských bodů s útočníci Nedorost a Jelen s devíti, v bráně se střídají Pinkas se Špilerem, v obraně zaskakuje Němeček ze Znojma nebo Neckář, v útoku Škoda a Štefan z Českých Budějovic. V posledním vzájemném zápase, ve kterém se soupeři rozešli remízou 3:3, však zářili Brož a Šimek, kteří se podíleli na srovnání stavu v poslední třetině.