• sobota 13. listopadu 2010
  • Jan Šimek

Vyjde to Slezanu do třetice všeho dobrého? Přijede Uherské Hradiště

Hokejové Opavě poslední dva zápasy příliš nevyšly, nutné je však dodat, že oba zápasy se dají hodnotit jako jedny z nejtěžších v dosavadním průběhu soutěže. Tým kolem kapitána Zdeňka Pavelka nejprve ve skvělé atmosféře na domácím ledě podlehl havířovskému AZetu 1:2, kolo nato pak slezský celek neuspěl ani na šumperském stadionu. Drakům nakonec podlehli hokejisté Slezanu po tuhém boji 5:2. Do Opavy si to ale o víkendu zamíří nováček soutěže z Uherského Hradiště, který v soutěži zatím příliš neexceluje, ba naopak, poslední vítězství si připsal před více než měsícem. Od té doby všechny duely prohrál. Suchánkova družina tak bude chtít nelichotivou bilanci soupeře určitě ještě prodloužit. 19. druholigové kolo v Opavě startuje v neděli 12. 11. 2010 v 17 hodin.

Domácí celek tak bude mít po dvou prohraných zápasech o motivaci určitě postaráno, konec první části sezony se totiž kvapem blíží a Slezan se nikterak netají tím, že by se rád udržel v první šestici tabulky. V utkání jsou opavští hokejisté papírovým favoritem, a doma navíc pravidelně střádají druholigové body. Vždyť tady přišli o body takové celky jako Přerov či Nový Jičín. Dlouho se zde trápil i loňský prvoligista Šumperk. Problémy se složením obranných řad by měli pomoci talentovaní mladíci z juniorky, doufejme tedy, že ze sebe tyto mladé naděje vydají to nejlepší.

Slovácké mužstvo momentálně prochází herní i výsledkovou krizí. Poslední duel totiž kádr pod vedením trenéra Petra Sakrajdy vyhrál 2. 10., kdy doma porazil tým ze spodních pater tabulky Techniku Brno (6:3). Od té doby čeká náš nedělní soupeř na vítězství marně. Porážky to však nejsou příliš smolné, ale spíše zasloužené, což dokumentuje i průměr 5,78 branek inkasovaných branek na zápas. K tomuto číslu nejvíce dopomohla prohra v Hodoníně (2:8) a doma dva neúspěchy s Přerovem (1:8) a Orlovou (0:7).

Uherské Hradiště má ve svém středu zkušené hráče typu Michala Pilušy, jenž má zkušenosti i z nejvyšší soutěže. Dále pak v klubu působí známá tvář Petra Sakrajdy mladšího. Opomenout nelze ani Josefa Mikeše či novou útočnou posilu soupeřova celku – Marka Knebla, který si hokej vyzkoušel jak v Hodoníně, tak třeba v prvoligové Olomouci. Naposledy ale sbíral body na Valašsku v kádru Vsetína. Na jižní Moravě se tak vyskytuje málo vídaná kolonie ex-vsetínských hráčů (Sakrajda, Knebl, Pšeja, Mikeš nebo Matula). Soupeřovu svatyni nejčastěji stráží Josef Jedlička a v posledních zápasech mu zdatně sekunduje i Hynek Kůdela. Statistiky jsou však neúprosné, hosté mají totiž nejhorší poměr mezi vstřelenými a inkasovanými góly. Rozdíl činí hrozivých 48 minusových branek.

Uherskohradišťští by se určitě rádi posunuli z předposlední pozice na vyšší pozice v tabulce, aby se tak vyhnuli případné hře o udržení. Proto je jasné, že v Opavě budou hodně kousat. Na slováckou skvadru má však Slezan zatím skvělé vzpomínky. Ve 4. kole se totiž na moravském ledě radovali hráči Opavy, když si odvezli tři body za vítězství 3:1, a nastartovali tím šňůru šesti vítězných utkání v řadě. Lídry kanadského bodování domácího týmu je Ivo Kocián, jenž nastřádal osmnáct bodů za jedenáct přesných zásahů a sedm asistencí, v patách mu je kapitán Zdeněk Pavelek, který má na svém kontě bodů sedmnáct (7+10). Trio nejlépe bodovaných pak uzavírá patnáctibodový Tomáš Měch (10+5).

Vzájemné zápasy v sezóně:

HC Uherské Hradiště – HC Slezan Opava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Kotačka - 29. Měch, 43. Měch (Grofek), 50. Suchánek (Pavelek).

Úvodní hvizd rozhodčích tohoto víkendového souboje je načasován na neděli 14. listopadu 2010 v 17 hodin.

Oficiální stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Z utkání pro vás budou připraven také podrobný on-line přenos.

Na toto utkání si můžete vsadit u sázkové kanceláře bwin.com. Kurz na vítězství domácích je 1.20, na remízu 6.15 a na vítězství hostů je vypsán kurz 7.50

Sestavy obou týmů v posledním utkání:

HC Slezan Opava:

Trenčan – Kukol, Tichý, Vrábel, Žídek, Vitásek, Tůma – Grofek (50. Seidler), Měch, Černý – Suchánek, Mlýnek, Chalupa – Kocian, Polok, Pavelek

HC Uherské Hradiště:

Kůdela - Statek, Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schustek, Kotačka, Vodák, Červenka, Šudoma, Nesrsta

Další zápasy devatenáctého kola:

12.11. 2010, 18:00 HC Plus Oil Orlová - HC Zubr Přerov 4:2
13.11. 2010, 17:00 LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov