• úterý 31. října 2017
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Vyjde to napotřetí? Slezané změří síly s novojičínskými Ďábly

Opavští hokejisté ve středu zamíří do Nového Jičína, kde změří síly s tamními Ďábly. Slezané před sebou mají nelehký úkol pokořit třetí tým tabulky. Sami se totiž s 10 body ocitají na jejím dně. Celky spolu odehrály již dvě klání a obě lépe vyzněla pro novojičínské mužstvo. To sice momentálně přerušilo šňůru několika vítězství, svůj tým ale stále doplňuje mladými nadějemi.

HK Ďáblové Nový Jičín – HK Opava

Úvodní vhazování 18.00

Zimní stadion Nový Jičín

Vstupné: stání 40 Kč, sezení  50 Kč, důchodcí 20,- Kč

Rozhodčí: Maršálek – Musil, Čelechovský

Poprvé se Opava utkala s Novým Jičínem hned ve druhém kole a nutno dodat, že Slezané by jistě toto utkání nejraději vymazali ze statistik. Zatímco si Ďáblové otevřeli střelnici, Opavští se nezmohli na jediný gól a z Nového Jičína po duelu odjížděli s nepořízenou a nepříznivým výsledkem 0:7.

Třemi asistencemi se tehdy na odstavení opavského celku podílel Pavel Zedník, dvěma góly pomohl Lukáš Motloch, jemuž dvakrát asistoval Matěj Málek.

Do smíchu nebylo Opavanům ani po druhém vzájemném utkání, ve kterém Slezané po výsledku 1:3 také nebodovali.

Posily v týmů Ďáblů

Novojičínský celek se před zápasem s Opavou posílil v útoku třineckým Lukášem Irglem, olomouckým Filipem Paličkou a vsetínským Michalem Matiaškem. Všichni tři jsou odchovanci novojičínského klubu, kde momentálně mají zařízené střídavé starty.

Výsledky Nového Jičína

Nový Jičín má nyní 20 bodů, což stačí na třetí místo v tabulce. V posledních třech kolech se ale Ďáblům příliš nedaří. Po jemné prohře 0:2 s Porubou následovalo o něco nevydařenější utkání se Šumperkem (1:4) a pak také pořádný klepec 1:7 od hodonínských Drtičů.

Ostrostřelci soupeře

V útoku se u Ďáblů daří Robinu Gebauerovi (4+6) a Pavlu Zedníkovi (2+6), kterému v kanadském bodování šlape na paty obránce Vojtěch Adamík (2+6).

Bilance Opavy

Opavě momentálně 10 bodů stačí pouze na poslední místo v tabulce. Nedá se přitom říct, že by Slezané rozdávali body zadarmo. Dokázali potrápit i vedoucí Porubu a nedávno třeba těsnou prohrou zajistili drama v utkání s Hodonínem. Přesto od začátku letošní sezóny slavili vítězství pouze třikrát – nad Kopřivnicí, Valašským Meziříčím a Šumperkem.

Produktivní Slezané

Kanadským bodováním se mohou u slezského celku vytáhnout Lukáš Černý (4+8), Bohumil Herman (4+4) nebo Petr Wolf (2+6).