Vzchopíme se s Prostějovem?

Preview21.10.2003 | Tomáš Kubánek
O p a v a - S již tradičním soupeřem se opavští hokejisté utkají ve středu od 17:30 na domácím zimáku. Soupeřem Slezanu bude totiž celek Prostějova, který se ne a ne dostat z herní i výsledkové krize. S pouhými osmi body patří ambiciózním Hanákům až jedenáctá pozice. Slezan však na tom není o mnoho lépe, a to dodává výsledku utkání důležitost.
Už pět utkání v řadě se nepodařilo prostějovským hráčům připsat si na své konto tříbodový zisk. Podruhé a zatím naposledy v této sezóně byl Prostějov naplno úspěšný v 6. kole, kdy doma porazil Havířov. O dvě kola později si připsali bodík v hanáckém derby v Olomouci. Od té doby se bodový přísun zastavil.

Může za to především na prostějovské poměry nebývale tristní bilance na domácí půdě, jejíž pekelná atmosféra vždy dodává hráčům křídla a znásobuje jejich výkony. Fanoušci svou nelibost začínají dávat již patřičně najevo; na první utkání si jich cestu do ochozů našlo cestu 3000, ale s horšícími se výkony klesla návštěvnost na polovinu. Takovýto seskok jistě na psychické pohodě nepřidá. Další příčinu můžeme spatřovat v malé střelecké potenci, jelikož se Prostějovští zřídkakdy trefí do černého více než dvakrát.

Protože výsledky nejsou příliš lichotivé, rozhodlo se vedení k několika změnám v hráčském kádru. Na střídavý start z Vítkovic získali prostějovského odchovance Pavla Kumstáta. Působení dalšího beka, Pavla Kowalczyka, je ještě ve fázi jednání. Doplnit brankářskou jedničku Tomáše Piterku přišel navrátilec Robert Hamrla. Útočnou fázi mužstva posílil Jan Sochor, který hostuje ze Vsetína.

Trenéry Zachara s Horákem také trápí marodka, kterou obsadili mj. střelci Janeček a Hradecký.

Snad diváci uvidí, i přes nelichotivé postavení obou týmů, pěkný hokej, který přinese tříbodové vítězství Opavě.


Aktuálně na webu