• čtvrtek 28. února 2019
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Za Slezan budu vždycky bojovat, tvrdí Štindl. Útok vyměnil za obranu

Vydal se ve stopách Radka Tůmy, Zdeňka Pavelka, nebo Petra Chalupy. Jan Štindl se podobně jako výše jmenovaní stáhnul z útoku do obrany, což mu přineslo více prostoru na ledě. „Jsem rád, že hraju, je mi jedno kde,“ hlásí bývalý forvard v rozhovoru.

Honzo v duelu s Valmezem to s vámi za stavu 0:3 nevypadalo vůbec dobře, ale pak jste se zvedli. Čím to bylo?
Trošku nás svazovaly naše přesilovky, ve kterých jsme si pořádně nebyli schopni dát puk, při jedné jsme dokonce sami dvakrát inkasovali. Pak jsme si na střídačce něco řekli, zlepšili jsme pohyb a výsledkem bylo vyrovnání na 3:3. Dokonce jsme se dostali do vedení, ale v závěru třetí třetiny jsme si nechali dát zbytečný gól z přečíslení.

Mohli jste v začátku zápasu mít v hlavách nevydařenou třetí třetinu z Nového Jičína?
V hlavách jsme to určitě mít mohli, ale pro nás v tomhle zápase už o nic nešlo, takže jsme do něj mohli jít uvolnění. V Jičíně jsme vedli 4:0 my, teď tady vedl Valmez 3:0. Takový je prostě hokej.

Ročník jste zakončili na pátém místě. Neměl Slezan na víc?
Myslím si, že určitě. Měli jsme na to, abychom do play-off nakoukli, z tohohle hlediska bych tuhle sezónu hodnotil trošku jako neúspěšnou.

Závěr sezóny vám příliš nevyšel, podepsala se na tom ta rozsáhlá marodka?
Nechci říct, že za to může, ale určitě se na tom podepsala. Někteří hráči – včetně mě – jsme dostali více prostoru, mohli jsme tu šanci chytit za pačesy. Někomu se to povedlo více, někomu méně. Určitě ta marodka byla znát, ale na druhou stranu jsme měli dost široký kádr.

Z útoku ses v letos stáhnul do obrany, nevadí ti to?
Musím říct, že mi to nevadí. Pan Janeček za mnou v přípravě přišel, jestli bych si to uměl představit. Řekl jsem mu, že chci hlavně hrát, je mi to jedno kde. Musím ale říct, že v obraně jsem byl na ledě více než v útoku. A hrát chce samozřejmě každý.

Dneškem pro vás končí soutěžní sezóna, už vám trenér nastínil, co vás ještě čeká?
V průběhu března by ještě měly být dobrovolné tréninky. Bude to spíše o tom, abychom zůstali v pohybu a nenarostly nám pupky (smích).

Honzo tvá budoucnost je spojena s Opavou?
To je otázka spíš na vedení, nevím, co s mužstvem plánují pro příští sezónu. Já jsem ale Opavák a vždycky budu chtít za Slezan bojovat.