• středa 30. října 2019

Za stavu 6:4 musí být posraní oni, ne my, hlásí Chalupa. Radost mu udělali fanoušci

Úchvatná přestřelka. I tak by se dal nazvat úterní duel se Šumperkem. Dobré utkání sehrál i zkušený obránce Petr Chalupa, který si po utkání pochvaloval atmosféru. „Hned se člověku hraje jinak,“ prohodil s úsměvem. Mrzí jej ale závěr zápasu.

Co říkáš na průběh utkání? Byla to pořádná divočina…

Zápas nahoru dolů, ve kterém byly prakticky tři obraty. Lidem se to muselo líbit, přišlo jich hodně a atmosféra byla fajn. Pro nás a pro trenéry to ale byly obrovské nervy. Šumperk je kvalitní mančaft, ale když vedeme chvíli před koncem 6:4, tak musí být posraní oni a ne my.

Gól na 1:1 jste dostali ve vlastní přesilovce, vypadalo to, že vás ten moment hodně srazil…

Je pravda, že už jsme těch gólů v přesilovce dostali dost. To je blbé a musíme na tom zapracovat. Ale neřekl bych, že nás to nějak srazilo, pak se nám zase povedlo zápas otočit.

Za stavu 6:4 už to vypadalo, že je hotovo. Kde se pak podle tebe stala chyba?

Asi jsme se moc zatáhli, mohli jsme být aktivnější ve středním pásmu. Jak už jsem říkal, když vedeme o dva góly, tak z toho mají být posraní oni, ne my. Škoda, že jsme nebrali aspoň ten druhý bod.

Ale před zápasem byste bod asi brali, nebo ne?

Asi ano, ale po tom průběhu popravdě ani nevím, jestli je to ztráta, nebo zisk. Remíza byla asi spravedlivá, v prodloužení byl Šumperk šťastnější.

Co říkáš na dnešní atmosféru? Po delší době dorazila pěkná návštěva…

Jojo, bylo to super, postupem času se zimák zaplňoval. Atmosféra byla perfektní, hned to vypadá jinak.

Dnešní zápas byl pro ně navíc perfektní pozvánkou, aby přišli i příště…

Mohli by za námi všichni dojet už teď v sobotu do Žďáru (smích). Myslím, že v poslední době hrajeme dobře, pravidelně bodujeme a i v dnešním zápase to stálo za to.

Už jsi to nakousl, v sobotu jedete do Žďáru. Co od toho očekáváš?

Doma jsme je porazili 8:4, ale nehráli vůbec špatně, hlavně v naší třetině byli hodně nebezpeční. Dokázali vyhrát i v Šumperku, takže nás rozhodně nic jednoduchého nečeká.