• pondělí 12. srpna 2013
  • Filip Lefenda

Začíná herní příprava, Opava jede v úterý do Přerova

Začátek herní přípravy je tady. Na Slezan čeká sedmero zápasů, z nichž čtyři odehrají Opavští na stadionech soupeřů a tři pod vlastní střechou. První duel, ve kterém svěřenci trenérů Suchánka s Dobošem změří venku síly s Přerovem, je na programu již v úterý 13. srpna. Střetnutí hrané v MEO Aréně startuje v 18 hodin, vstupné je zdarma.

Pro oba celky půjde o první herní test, dosud šlo ze strany obou týmů pouze o trénování. Zatímco Slezané vyjeli poprvé na led v kravařské Buly Aréně již 22. července, Přerovští tak učinili až o dva týdny později, konkrétně 5. srpna. Zahálet ale Zubři rozhodně nebudou. Počínaje zápasem s Opavou odstartuje Přerov pětizápasovou šňůru přípravných utkání hranou v pěti dnech! Během tohoto náročného programu dostane šanci celá třicítka hokejistů, přičemž sestavy se budou v jednotlivých utkáních značně lišit. Loňský tým opustil pouze Pavel Hanák, který je na hostování v Novém Jičíně. Co se příchodů týče, testují Zubři převážně mladé nadějné hokejisty.

Sestava Přerova z úvodního tréninku na ledě (5.8.2013)

Brankáři: Martin Vojtek, Jiří Sklenář, Tadeáš Loučka

Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, Tomáš Vlček, David Kudělka, Jiří Osina, Jakub Ferenc, Martin Ferenc, Jaroslav Tomeček, Martin Vávra, Dominik Mašíček, Roman Šťastný, Jiří Jergl, Petr Vondra

Útočníci: Zdeněk Sedlák, Petr Sakrajda, Richard Brančík, Marek Ditrich, Jan Kolář, Antonín Sprušil, Jiří Goiš, Tomáš Zbořil, Daniel Matušenko, Petr Brada, Matěj Blinka, Marek Kundrátek, Petr Vaněk, Jan Loupal, Martin Gazda, Patrik Řezáč, Ondřej Čelko, Marek Haloda, Michal Ondra

Chyběli: Milan Ministr, Tomáš Zbořil, Matěj Málek, Petr Okáč

Opavští se v Přerově představí s omezenou sestavou. Hrát určitě nebude třeba Petr Chalupa nebo Ivo Kocián. „Péťa Chalupa má natažené vazy v koleni, Ivo Kocián se omluvil z pracovních důvodů,“ vysvětluje absence zkušených hokejistů trenér Karel Suchánek, který nastiňuje část sestavy. „Chytat bude určitě Dušan Šafránek,“ má jasno o brankářském postu. Hráče v poli ovšem vyřešeny stoprocentně nemá. „V pondělí večer se ještě budu s hráči bavit o tom, kdo pojede a komu to případné pracovní povinnosti nedovolí. Přerov je přeci jen daleko,“ doplňuje Suchánek, který dá s přihlédnutím ke zmíněným faktům v Přerově šanci spíše mladším hráčům. Hrát již nebude ani Michal Mlýnek, o jehož odchodu do Německa jsme vás už informovali. Hráč stále trénuje s Opavou, přípravná utkání se ho už však logicky týkat nebudou.

Již dva dny poté se mohou fanoušci těšit na domácí měření sil s Novým Jičínem. Karel Suchánek zmínil výhledově také toto utkání a rád by na něm viděl co nejvíce diváků. „Srdečně zvu všechny diváky na čtvrteční utkání s Novým Jičínem, na kterém bude, stejně jako na všechny ostatní domácí přípravné duely, vstupné zdarma,“ vybízí k návštěvě zkušený kouč, který připouští, že čtvrteční sestava již bude míti přeci jen zkušenější ráz, než ta omlazená úterní.