• čtvrtek 27. září 2012
  • Jan Šimek

Zdeněk Pavelek: Neměli jsme inkasovat jako první

Hokejistům opavského Slezanu premiéra před vlastním publikem nevyšla. V utkání s Frýdkem-Místkem byli právem považováni za jasného favorita střetnutí, ale realita byla jiná. Opavští prohráli po nájezdech. Prapor Opavy se snažil držet nad vodou veterán Zdeněk Pavelek, autor dvou asistencí. Ani on však porážce domácích nezabránil.

Po utkání mu tak logicky nebylo moc do řeči: „Špatný zápas. Hlavně ledová plocha byla ve špatném stavu. Pro mužstva, která hrají kombinačně jako my, to není dobré.“ Svou kritiku si snesli i opavští ledaři. „Nevím proč, ale na ledě to strašně skákalo. I v létě když bylo horko, byl led lepší než nyní,“ kroutil hlavou Zdeněk Pavelek.

„Zbytečně jsme nechali soupeře vést 0:2 a pak se do zápasu těžko vraceli. Ve vlastní přesilovce jsme dostali gól na 2:3 a jen horko těžko jsme nakonec vyrovnali,“ pokračovala jedna z osobností druhé ligy.

Frýdecko-místečtí zalezli po první třetině do obrany, kde vytvořili hustý blok, který se svěřencům trenéra Karla Suchánka dlouho nedařilo překonat. „Víme, že jsme byli lepší, ale nedokázali jsme dát góly. Chyby si pak vyříkáme v kabině. Máme hodně přesilovek, ale nic z toho nevytěžíme a pak nám ty branky hodně chybí,“ posunula se dál opavská „devatenáctka“, která pro své spoluhráče připravila hned dva góly.

„Při prvním jsem viděl Tomáše Poloka, jak stojí před bránou a má na brankovišti připravenou hokejku. Tak jsem mu tam poslal přihrávku. V druhé situaci jsem dostal kotouč do tandemu od Míšy Mlýnka, zkusil jsem vypálit, Lánič (Michal Láníček – brankář Frýdku-Místku – pozn. red.) puk vyrazil a Adam Koschatzký jej doklepl do branky,“ věrně popsal obě situace velezkušený forvard.

Slezan se tak do utkání vrátil, ale nakonec z toho byl jen bod. V prodloužení domácí nevyužili přesilovku a v nájezdech se více dařilo hostům. „Nájezdy už byly vabank. Chybělo nám štěstí. Největší chyba z naší strany ale byla v tom, že jsme inkasovali ty dva rychlé góly. Frýdek pak hrál vzadu ve čtyřech nebo dokonce pěti hráčích a za stavu 2:0 pro něj to byla pohodička,“ kroutil hlavou extraligou protřelý forvard.

Vstup do sezony tak není pro Slezan zrovna optimální. Bod ze dvou utkání je zkrátka málo. „Na druhou stranu je před námi ještě čtyřicet utkání. Přijde pět výher a budeme tam, kde chceme být,“ poznamenal na závěr Zdeněk Pavelek a dodal: „Karviná omladila. Čekáme, že zápas bude bojovný, ale chceme určitě bodovat.“