Zemřel bývalý vynikající hráč a trenér Ervín Režnar

A team HC Slezan21.6.2017 | Redakce
Ve věku 86 let zemřel v pondělí pan Ervín Režnar, dlouholetý vynikající hokejista a trenér opavského Slezanu. Klubovému webu to oznámil jeho syn Jiří.

Režnar začínal s hokejem v Litultovicích, hokej jej provázel i na střední zemědělské škole, kde jedním z jeho učitelů byl náruživý hokejista František Drápal. Rozhodující v jeho hokejové kariéře byla ale vojna. Nejprve narukoval do Mariánských Lázní, jeho hokejový talent mu ale brzy přinesl pozici ve Hvězdě Bratislava.

V roce 2011, u příležitosti svých osmdesátých narozenin, vzpomínal na své dva opavské postupy do nejvyšší soutěže. „Do týmu Opavy jsem se dostal až po vojně, ve čtyřiadvaceti letech. V sezoně 1956/1957 jsme postoupili do nejvyšší soutěže, za rok ale zase spadli. Pak jsem měl střelecky úspěšný rok, kdy jsem byl nejlepší střelec druhé ligy. V roce 1959 jsme se už pod názvem Slezan Opava vrátili do nejvyšší ligy,“ vzpomínal Režnar.

Po konci své hráčské kariéry vybudoval Ervín Režnar v Opavě úspěšnou hokejovou školku pro ty nejmenší. Jeho trenérskýma rukama prošlo mnoho skvělých hokejistů, včetně pozdějšího reprezentanta Eduarda Uvíry. V civilním povolání pracoval Režnar nejprve jako agronom v zemědělském družstvu v Oldřišově, později dlouhá léta v opavském podniku STS.

Na svého otce navázal jeho syn Jiří Režnar, který jako výborný obránce sehrál v dresu Opavy mnoho sezon a svého otce napodobil v roce 1996, kdy se podílel na postupu do nejvyšší soutěže po 36 letech. V trenérské kariéře je jeho největším úspěchem finále mezinárodní ligy EBEL se Znojmem v roce 2016.


Aktuálně na webu