• neděle 06. října 2019
  • Jiří Potůček

Ženy doma přetlačily Valkyries Brno

Opavské hokejistky na domácím ledě přivítaly tým WHC Valkyries Brno a vedly si na jedničku. Brňanky porazily po tuhém boji 3:2 (1:1,1:0,0:1).

První třetina začala velice vlažně. Oba týmy hrály z obrany a nedocházelo k nějakým vyloženým šancím. Sice jsme v první třetině šli do vedení 1:0, ale naše předvedená hra nebyla na takové úrovni, jako v posledních dvou utkáních. Soupeř stihl ještě do konce první třetiny vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla podobná té první, nechodily nám přihrávky a nešly nám nohy. Podařilo se nám ale ve druhé třetině odskočit o jeden gól a do kabiny jsme šli za stavu 2:1.

Do 3. třetiny jsme udělali nějaké změny v sestavě a první půlka byla vidět, že změna zabrala, odskočili jsme 3:1, ale to bylo z naší strany vše. Soupeři se podařilo ještě snížit druhým gólem. Závěrečnou hru bez brankáře se nám naštěstí podařilo ustát.

Opava: Mrňková – Šoltysová, Repperová, Sládečková, Gilíková, – Horová, Krpcová, Lesníková – Svobodová, Barvínková, Pěluchová, Bartoňová, Vlašánková, Maxnerová.

Branky a nahrávky: 9. Šoltysová (Barvínková), 18. Svobodová (Šoltysová), 36. Pěluchová (Svobodová, Sládečková) – 13. Janáčková, 44. Kurtaničová (Benešová).

Rozhodčí: Šafarčík – Binar, Hanzlík.

Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0.

Ohlasy trenérů: Dnešní utkání mělo nějakou zvláštní příchuť. Nešly nám nahrávky, nešla nám kombinace, nejely nám nohy, a i když jsme utkání vyhráli, můžu dneska říct, že jsme byli šťastnější. Budeme si muset celé tohle utkání zanalyzovat a něco si v kabině k tomu říct, protože příští týden nás čeká těžší soupeř a už by to nemuselo mít dobrý konec.

Trenér týmu Martin Repper a vedoucí Jiří Potůček.