• neděle 17. listopadu 2019
  • Martin Repper

Ženy po nájezdech přetlačily Brno

O víkendu hrály také ženy, které se utkaly v Kuřimi s WHC Valkyries Brno. Vyrovnanou bitvu musely rozhodnout až nájezdy a ty vyzněly lépe pro Opavu. Opavanky tak vezou výhru 6:5.

WHC VALKYRIES BRNO - HK OPAVA 5:6 SN (0:0, 2:4, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Lišková, 38. Střížová, 53. Vodičková, 55. Střížová, 59. Anilolová - 22. Šoltysová (Horová, Svobodová), 29. Vlašánková (Krpcová), 30. Svobodová (Šoltysová), 35. Svobodová, 50. Svobodová (Pěluchová). Rozhodující nájezd Svobodová.

Vyloučení: 2:1.

Opava: Mrňková – Sládečková, Gilíková, Repperová, Pěluchová – Lesníková, Krpcová, Vlašánková, Horová, Šoltysová, Svobodová, Maxnerová. Trenér: Martin Repper.

V první třetině byla hra vyrovnaná. Více šanci si vytvořily opavské ženy, ovšem bez efektu a první třetina skončila bez branek.

Do druhé třetiny opavské hráčky vlítly s větším zápalem a ve snaze otevřít skóre. To se hned na začátku třetiny potvrdilo a šly do vedení. Opavské ženy během patnácti minut nasázely Brnu 4 góly a vypadalo to jako jednoduché utkání. Opak byl ale pravdou a do konce třetiny Brno snížilo na rozdíl dvou branek.

V polovině třetí třetiny opavské Ženy zvýšily skóre na rozdíl třech gólu a zápas mířil do klidného konce. Brno se ale nechtělo tak lehce vzdát a v rozmezí 6 minut vyrovnalo na 5:5 a utkání šlo do prodloužení.

V prodloužení ještě opavské hráčky měly možnost hrát přesilovku, ale během pětiminutového prodloužení se nic nestalo a přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých Opava proměnila tři a Brno jen jeden.

Martin Repper (trenér Opavy): „Sice jsme do Brna jeli jako lídr ligy, ale už před utkáním jsem holky upozorňoval, že nás nečeká nic lehkého i vzhledem k tomu, že nemáme pořád sestavu kompletní. První třetina byla z naší strany velice slabá, jako bychom se na ledě hledali. Do druhé třetiny jsme si museli v kabině trochu promluvit a hned od počátku to na ledě vypadalo úplně jinak a zaslouženě jsme třetinu vyhráli. Soupeř nás na začátku třetí třetiny trochu zaskočil, ale vše vyústilo v naše navýšení skóre. Nevím, co se stalo, ale od této chvíle jako bychom se o výsledek báli a přestali jsme úplně hrát, což soupeři přineslo vyrovnání. Sice jsme v nájezdech byli lepší, ale pro mě je toto utkání ztráta a to i na rozdíl toho že jsme si dali dva vlastní góly. Soupeři chci pogratulovat k předvedené hře.“

Další utkání hrajeme doma v sobotu 23. 11. 2019 v 10:45 proti Uničovu.