• neděle 04. října 2009
  • Tomáš Kubánek

Zvedne se Slezan po dvou prohrách?

O p a v a - Rehabilitovat se po posledních dvou debaklech se budou chtít hokejisté Slezanu v nedělním utkání v Blansku. Nejprve doma s Hodonínem, poté ve Valašském Meziříčí předvedli Suchánkovi svěřenci podprůměrné výkony. Opavští zatím mají na svém kontě dvě výhry, z toho jednu na samostatné nájezdy. Zda svou sbírku bodů rozšíří právě v zápase na jihu Moravy, uvidíme 4. října od 17 hodin.

Právě Blansko by mohlo být vhodným soupeřem, neboť v tabulce jsou jen o bod úspěšnejší. Zároveň se Jihomoravané neřadí mezi celkové favority. Může za to i fakt, že letošní druholigový klub vznikl sloučením tamního sportovního subjektu, který do té doby působil v krajském přeboru, a druholigové Techniky Brno. V této sezoně používají názvu VSK Technika Blansko.

Blanenští stejně jako Slezané stavějí na mladších hráčích, které místy doplňují zkušenější hráči.

Technika si zatím vede podobně jako Slezan. Proti Přerovu vyhráli 3:1 hned v prvním kole, poté až v tom minulém v Břeclavi 6:2. Tyto dva úspěchy vyplnily tři porážky, což je řadí v tabulce na osmou pozici.

Opavští prohlašují, že po nepovedeném vstupu soutěže, zvláště po dvou vysokých prohrách, už musí konečně zabrat a naplno bodovat.