• čtvrtek 18. února 2010
  • Daniel Bartonec

„Bod s Valmezem je po průběhu hry málo,“ myslí si Tomáš Měch

Slezan odehrál ve středečním zápase na domácím ledě proti vedoucímu celku druhé hokejové ligy Východ minimálně vyrovnanou partii. O vítězi se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, které nakonec lépe zvládli hostující Bobři. Opavští ovšem nemusí být vůbec zklamaní, neboť podali statečný výkon. „Dnes mě klidně mohli vyhrát,“ říká opavský forvard.

Opavští od úvodní sirény středeční sirény neměli se soupeře žádný respekt. Dokázali se sice dostat do mnoha šancí, ale s jejich proměňováním to už bylo horší. V polovině zápasu se domácí dostali do vedení zásluhou přesné trefy Tomáše Měcha. Hostům se ovšem v poslední periodě podařilo vyrovnat a nakonec i vyhrát na samostatné nájezdy. „Prohra na nájezdy je určitě krutá. S Valmezem jsme sehráli vyrovnaný duel. Bohužel nám scházelo štěstí, aby se k nám vítězství přiklonilo,“ konstatuje Měch.

Slezan tak alespoň částečně napravil poslední výprask z Hodonína, kde prohrál vysoko 1:8. V čem se opavští hokejisté podle samotného opavského forvarda natolik zlepšili? „Tak určitě hlavní rozdíl byl v bránění. K hráčům Valmezu jsme přistupovali natěsno, takže se ani do moc šancí nedostali,“ hledá hlavní rozdíl ve výkonu týmu s Hodonínem a Valašským Meziříčím Měch a jedním dechem dodává:

„Bod s lídrem je ale i tak dobrý. Určitě nám zase o něco zvedne sebevědomí. Přece jen se blíží play off, kde nás bude čekat jeden z takovýchto silných celků. I proto doufám, že se nám forma pomalu, ale jistě opět vrací.“

Následující utkání čeká opavské hokejisty tuto neděli opět na domácím ledě. Tentokráte se zde střetnou od 17:00 s Blanskem. „Tak i tento zápas bude podle mne velice náročný. Každý od nás očekává, že budeme muset vyhrát. Ovšem zase tak jednoduché to nebude. Doufám ale, že lidi přijdou a poženou za třemi body,“ dodává na závěr Tomáš Měch.