• čtvrtek 21. října 2010
  • Jan Šimek

„Doufám, že si lidé najdou cestu na náš stadion,“ přeje si Ivo Kocián

Hokejisté opavského Slezanu přivítali přesně po deseti dnech soupeře na svém ledě a tentokráte jím byl jihomoravský celek z Břeclavi. Domácí byli celý zápas pány na ledě, gólů však moc nevstřelili, protože hostující gólman Žurek zachytal opravdu výborně. I tak se ale opavští hráči dokázali třikrát prosadit, což k výhře stačilo. Muž zápasu byl mladý Ivo Kocián, který byl u všech domácích branek, když dvě sám vstřelil a na jednu přihrál.

Slezan začal hostující Břeclav mačkat jako citron, bohužel mu stále zůstala zapovězena gólová radost. „Je pravda, že jsme se první dvě třetiny neuměli pořádně prosadit, i přesto, že jsme byli po hokejové stránce asi favorité utkání. Naštěstí jsme střeleckou smůlu prolomili v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy jsme se prosadili poprvé,“ popisuje průběh prvních dvou tercií Ivo Kocián.

Gólový zápasu otevřel právě mladý Kocián, jenž se nadvakrát prosadil pod betonem Žurka. „Hráli jsme oslabení a puk zůstal v rohu volný, Zdeněk Pavelek pro něj zajel, a já už startoval dopředu. Viděl jsem totiž, že hostující obránci jsou rozhozeni na modré čáře. Dal jsem tedy Zdeňkovi signál, ať mi přihraje, a pak už jsem jel sám na brankáře. Se štěstím to tam po mém zakončení nakonec padlo,“ komentuje svůj první gól lídr kanadského bodování Opavy.

Opava tak do poslední fáze utkání vstoupila s náskokem 1:0, a především klidem na svých holích. Krátce po sobě se navíc prosadil znovu Kocián, a poté i kapitán Pavelek a o vítězi tohoto střetnutí tak bylo prakticky rozhodnuto. „Samozřejmě jsme hru nemohli povolit či otevřít, abychom nějak zbytečně neinkasovali. Naštěstí jsme přidali další dvě branky a celkem v pohodě dovedli zápas do vítězného konce,“ shrnuje vše podstatné hrdina domácího celku.

Křídelník opavského klubu utrpěl v závěru zápasu menší úraz, když jej na mantinel přišpendlil jeden z hostujících hráčů, naštěstí se však jednalo pouze o naražený nos. „Dostal jsem bodyček u mantinelu a plexisklo mi vrazilo do nosu, takže to bylo takové neškodné,“ svěřil se Kocián.

Domácí hráči tak po zaváhání ve Vsetíně opět naplno bodovali, dalším protivníkem bude už v sobotu 23.10. 2010 domácí Prostějov. „Taktiku nechám na trenérovi, jak nám ji postaví a přizpůsobí. Ale určitě chceme zvítězit a pojedeme tam pro tři body. Bude to sice těžký zápas, my však budeme bojovat,“ burcuje Kocián.

S průběhem sezony je zatím tento talentovaný útočník logicky spokojený. „Vyhráli jsme tentokrát další zápas a připsali si na konto důležité tři body. Budeme i nadále dělat všechno proto, abychom vyhrávali i následující zápasy. Není si na co stěžovat, zatím jsme hodně vyhrávali, já věřím, že budeme vítězit i dál,“ usmívá se opavský mladík.

„Je důležité, abychom uhrávali body i nad papírově slabšími celky, a také by to chtělo, aby začalo chodit i více diváků, protože si přece jen myslím, že by jich mohlo chodit více. Podle mého názoru nehrajeme špatný hokej. Doufám, že si v následujících střetnutích cestu na hokej v Opavě najdou,“ uzavírá mladá hvězda včerejšího střetnutí.