• čtvrtek 17. listopadu 2011
  • Jan Šimek

„K brankám jsem se šťastně připletl,“ říká dvougólový Michal Mlýnek

Opavští hokejisté sehráli s těmi vsetínskými vyrovnanou partii, kterou rozhodl tříbrankový náskok Slezanu z první třetiny. Ten už totiž Valaši nedokázali stáhnout. U všeho podstatného byla nově vzniklá druhá formace domácího celku ve složení: Kocián – Chalupa – Mlýnek. Působila totiž kompaktním dojmem a s právě Michalem Mlýnkem, důležitým článkem této linie a autorem dvou branek jsme rozebrali utkání.

„Jednalo se o hodně těžký zápas, ale dobře jsme se na něj připravili. Vsetín hraje hodně podobným stylem jako my, takže se hodně bruslilo a šlo prakticky jen o to, kdo dá víc gólů, což se povedlo nám, takže tři body jsou zlaté,“ sdělil na úvod útočník Michal Mlýnek.

Opava měla excelentní nástup do utkání a v první třetině si rychle vypracovala vedení 3:0. „Měli jsme štěstí, říkali jsme si, že všechno budeme tlačit rovnou do brány a třikrát to tam padlo. Díky za to, protože tyhle branky rozhodly zápas,“ oddechl si dvaadvacetiletý hokejista.

A právě ve dvou brankách měl prsty také opavský odchovanec s číslem 57 na dresu. Dvakrát se prosadil v rozmezí 169 sekund.

„Dan Kysela získal puk a přihrál na Ivoše Kociána, který mi pak kotouč předal. Já jsem stál sám před brankou a se štěstím mi to padlo do víka. Při druhém gólu mi zase nahrával Kocián před úplně prázdnou hostující klec a v této situaci už jsem to měl, dá se říci, jednoduché, stačilo totiž pouze trefit branku,“ popisoval dvě brankové situace jejich hlavní aktér.

Vsetínští ale Slezany zmrazili brzkým gólem v úvodu druhé dvacetiminutovky a zdálo se, že domácí ztratili pomyslnou ofenzivní slinu. „To si nemyslím, podle mě jsme zase tolik nepolevili, ale zápas byl sám o sobě velice těžký. V každé třetině jsme si nějaké šance vypracovali, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Díky za góly v první třetině,“ uvedl rychlostně skvěle vybavený hráč.

Michal
Útočník Michal Mlýnek # 57

» Narozen: 3. 8. 1989.

» Výška: 176 cm.

» Váha: 70 kg.

» Proti Vsetínu (16. 11. 2011): 2 branky, bez asistence.

»Dosavadní statistiky v sezoně 2011 / 2012): 18 zápasů, 5 branek a 5 asistencí.

» Nejvíce kanadských bodů v sezoně: Extraliga dorostu 2005 / 2006 – 46 zápasů, 50 bodů (23 + 27).

Valašskému celku nechyběla snaha a prakticky celé třetí dějství bylo o dobývání opavské svatyně, kdy na světelné tabuli zářilo skóre nyní už pouze 3:2 pro Slezan. Domácí mužstvo však zvládlo i dramatický závěr zápasu a Vsetín nakonec odjel bez bodu. „Přesně tak, nehráli vůbec špatně. Mají mladý tým podobně jako my, hodně bruslí, tlačí všechno do branky, hrají opravdu dobře, takže se není čemu divit, že šlo o takto vyrovnané utkání,“ byl uznalý vůči soupeři vzrůstem nevysoký hokejista.

Michal Mlýnek byl spolu s hostujícím kapitánem Danielem Vaňkem vyhlášen nejlepším hráčem utkání, co na to říká?

„Nevím, kdo to vyhlašuje, ale pokaždé ho získá někdo jiný. Dnes (středa 16. 11. 2011 – pozn. red.) jsem to byl zrovna já, bylo to asi proto, že jsem dal ty dva góly, ale je třeba říci, vítězství je zásluhou celého týmu. Fakt, že jsem dvě branky vstřelil já, je dáno tím, že jsem se k tomu pouze připletl. Hlavní však je, že jsme vyhráli.“

Kvarteto domácích utkání tak Slezan zvládl z poloviny. Dva zápasy vyhrál a dva prohrál, což není špatná bilance, přihlédneme - li k faktu, že do Opavy přicestovali takoví soupeři jako Havířov, Karviná či právě Vsetín.

„Chtěli jsme určitě získat více bodů, šest bodů ze čtyř zápasů doma není pravda moc, ale celky jako Karviná, Havířov nebo Vsetín, to jsou mančafty, které hrají nahoře v tabulce a zápasy s nimi byly těžké. Škoda, že jsme s Karvinou i Havířovem prohráli o gól, minimálně jednoho z nich jsme mohli porazit, ale bohužel to nevyšlo. Buďme však rádi alespoň za těch šest bodů,“ sdělil skromně opavský forvard.

Nyní budou moct hokejisté týden odpočívat a pak je čeká dvojice zápasů na ledě soupeřů. Nejprve přijde na řadu Přerov a poté Valašské Meziříčí.

„Všichni si teď odpočineme a nabereme nové síly, pak pojedeme do Přerova a Valmezu. Přerovští mají kvalitní mužstvo, doma hrají skvěle, ale myslím si, že se porazit dají a my tam rozhodně nepojedeme jen na výlet, ale zabojujeme a snad urveme minimálně bod,“ burcoval na závěr Michal Mlýnek.