• čtvrtek 04. října 2012
  • Jan Šimek

„Konečně to přišlo,“ zaradoval se Michal Kukol

Hokejistům opavského Slezanu se ve středu podařilo poprvé v sezoně zvítězit a jejich zlepšený herní projev odneslo mužstvo Vsetína. Opavští pozměnili taktiku, doslova zavřeli své obranné linie a Valachům nedovolili takřka nic. Poctivý výkon odvedl také obránce Michal Kukol, který navíc připravil poslední opavskou branku.

„Konečně to přišlo. Start soutěže je vždycky důležitý a záleží na tom, jak se první zápasy vyvrbí. Nyní jsme chytili utkání za správný konec a věřím, že teď už budeme hrát v pohodě,“ řekl na úvod Michal Kukol. „V předchozích případech na nás byla vidět nervozita a naše snaha se rázem stala křečovitou. Před zápasem jsme si tak hlavně říkali, že se z toho nesmíme pos…,“ dodal jedním dechem.

Opava ve středečním zápase změnila taktiku, vsadila na agresivní obranu, ze které vyrážela do rychlých přečíslení a Vsetín měl obrovské problémy. „Hráli jsme jednoduše ze zajištěné obrany. Navíc jsme dali také první gól, což nás uklidnilo. Minule jsme inkasovali jako první a museli jsme se do soupeře tlačit, což na našem ledě, který není v ideální kondici, nebylo jednoduché. Teď se Vsetínem nám tam spadl první gól, ve druhé třetině další dva a v závěru jsme přidali pojistku na 4:0,“ popisoval dění na ledové ploše osmadvacetiletý obránce, který právě u poslední branky inkasoval.

„Tomáš Měch mě našel zpoza branky. Už jsem byl sám před brankářem, ale viděl jsem lépe postaveného Pepu, tak jsem mu poslal přihrávku. Ještě se po ní natahoval vsetínský obránce, ale naštěstí to k Pepovi doklouzalo a to už mi bylo jasné, že to bude gól. On má prostě tu svou nechytatelnou ránu,“ rozesmál se vystudovaný inženýr.

Slezanu změna herního stylu prospěla a výsledkem byly premiérové tři body v letošním ročníku. „V loňské sezoně jsme hráli takový živý, ofenzivní hokej. Nyní máme nového trenéra, který má zažitý jiný styl. V prvních zápasech jsme si na sebe museli zvyknout a věřím, že teď to už půjde. Potřebovali jsme vyhrát, což se nám povedlo. Účel světí prostředky,“ poznamenal Michal Kukol.

Opavští tak první ze dvou domácích utkání za sebou zvládli. V sobotu přijede poslední Valašské Meziříčí a Slezané budou favoritem. „Mám pocit, že Valmez ještě nevyhrál a o to bude nepříjemnějším soupeřem. Musíme hrát svou hru a věřím, že tři body zůstanou v Opavě,“ zakončil Michal Kukol.