• středa 11. srpna 2010
  • Daniel Bartonec

„Na první zápas dobrá úroveň,“ myslí si Josef Tichý

Opavští hokejisté si po více než čtyřměsíční pauze vyzkoušeli jak chutná hokejové klání. Nutno podotknout, že proti ještě loňskému prvoligovému celku ze Šumperka sehráli dobrý zápas. „Určitě kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, škoda však nepovedeného začátku,“ konstatuje úvodem autor dvou opavských branek v hostující síti Tichý.

Šumperk, jakožto jeden z hlavních aspirantů na postup do první hokejové ligy, začal v Opavě na jedničku. Po dvaceti čtyřech minutách vedl na opavském zimním stadiónu již o tři branky a nic tedy nenasvědčovalo tomu, že se ještě bude konat nějaké drama. Svěřenci kouče Suchánka ovšem zabrali a dokázali srovnat na 4:4 po řádné hrací době. V následujících nájezdech se však více dařilo hostujícímu celku, o jehož výhře rozhodl až v deváté sérii Hulva. „Prohrát na nájezdy je určitě škoda, ale za předvedený výkon se rozhodně nemůžeme stydět. Srovnat ze stavu 0:3, to se taky nevidí každý den. Celkově si myslím, že na první zápas, jsme podali docela dobrý výkon,“ shrnuje první zápas v nové sezóně Josef Tichý.

Právě hráč s číslem 15 patřil k tahounům Opavy v úterním klání. Proti Šumperku vstřelil rovnou tři branky, bohužel jednu nešťastně do vlastní branky. „Po buly ve vlastním pásmu jsem chtěl puk okamžitě zamést na Péťu Wolfa, bohužel se stalo, co se stalo. Ani nevím co více k tomu dodat,“ popisuje inkriminovaný okamžik opavský zadák.

Jak probíhala dosavadní část přípravy, odpovídá Josef Tichý takto. „Trénovali jsme pětkrát týdně. Určitě to bylo náročné, ale dalo se to zvládnout. Na dosavadní část přípravy si rozhodně stěžovat nemůžeme. Nyní již trénujeme na ledě. Pilujeme různé herní situace.“

Přestože je úplný začátek sezóny, nemohli jsme se opavského beka nezeptat, s jakým umístěním svého týmu by byl nakonec po skončení sezóny spokojen. „Tak na to je velmi těžko teď odpovídat. Ovšem rádi bychom se jako tým probojovali do první pětky a prošli minimálně přes první kolo play off. Co se týče mě, rozhodně se nebudu ohlížet na osobní statistiky. Důležitější pro mě jsou týmové výkony. Ovšem pokud se mi bude dařit dávat branky nebo na ně alespoň přihrávat, zlobit se určitě nebudu,“ dodává s úsměvem na závěr opora obrany Josef Tichý.