• středa 20. ledna 2010
  • Daniel Bartonec

„Nebyl to jednoduchý duel,“ hodnotí Tomáš Měch

Slezan se tuto sobotu představil na ledě beznadějně posledního Frýdku Místku. Svěřenci kouče Suchánka v tomto střetnutí prohospodařili dvoubrankový náskok, ale i přesto dotáhli tento duel do vítězného konce. „Kdybychom však proměnili šance, tak jsme se o výsledek nemuseli bát až do konce,“ konstatuje na úvod forvard Měch.

Opavští natáhli svou dosavadní vítěznou šňůru již na sedm zápasů. V nervózním utkání ve Frýdku Místku prokázali větší nervy, tudíž všechny tři body putovali opět do Opavy. „V první třetině jsme se sice dostali do dvougólového vedení, ale kdyby jsme proměnili dalších pět čistých šancí, tak by již bylo o vítězi rozhodnuto. Bohužel nás pak rozhodčí docela často a přísně vylučoval, z čehož těžil Frýdek. Naštěstí pak Péťa chalupa dal na 3:2 a zbytek zápasu jsme si již myslím pohlídali,“ popisuje detailně sobotní klání opavský útočník.

Slezan již přes měsíc nepoznal hořkost porážky. Naposledy padl 12. prosince na ledě orlové. Od té doby opavští vše vyhráli, což se určitě muselo promítnout na momentální atmosféře v kádru. „tak tyto výhry za poslední měsíc nám určitě velice pomohly. Především psychicky. V době, kdy jsme prohrávali a jen remizovali, se nám nechtělo ani na trénink. Nyní se nám však už chuť vrátila, což je snad vidět především na ledě,“ dodává dále Měch.

Fantastické výkony podává v brance gólman Adam Trenčan. Ten v posledních utkáních přivádí soupeřovy hráče doslova k šílenství. „Adam má nyní opravdu vynikajíc formu. Nebýt něho, tak jsme všechny duely z poslední doby nevyhráli. Spoléháme na něj hodně. On nám taky dodává ten potřebný klid ve hře,“ chválí svého kolegu opavský forvard.

Příští zápas sehrají svěřenci kouče Suchánka tuto středu na domácím ledě proti vedoucímu Přerovu. Dá se i tentokrát očekávat výhra opavských hokejistů? „Fanoušky mohu stoprocentně ujistit, že se o ni i tentokrát porveme. Důležité bude, abychom hráli svůj hokej a naopak nenechali soupeře hrát. Pokud se to povede, tak si myslím, že máme šanci na tříbodový zisk,“ uzavírá Tomáš Měch.