• neděle 19. února 2012
  • Filip Lefenda

„Porazili jsme se sami,“ říká trenér Piskoř

Opava vstoupila do čtvrtfinálové série s Přerovem porážkou. Ačkoliv byli domácí Zubři na svém ledě favority, Slezan sehrál s Přerovem herně vyrovnanou partii. Rozhodující ovšem byla úvodní třetina, která se červenobílým příliš nevyvedla, resp. nadmíru se vyvedla soupeři, který proměnil snad každou šanci, kterou si vytvořil. Následně se soupeř zatáhl do obrany a hru tvořila Opava, která však inkasovala opět z ojedinělých brejků. Zbytečných chyb a také výsledku, který neodpovídá dění na ledě, si je vědom i opavský kouč Michal Piskoř, který celou situaci vystihl naprosto přesně: „Dnes nás v podstatě neporazil Přerov, porazili jsme se sami.“

Po zápase z něj sálalo zklamání, jak by také ne. Slezan v Přerově nepodal špatný výkon, hokejové štěstí se ale lepilo na hole soupeře. „Kdyby na nás Přerov vletěl a dal nám čtyři branky, tak neřeknu ani půl slova, pogratuluji jim a je to v pohodě. Jenže oni byli zalezlí v obraně, my jsme je pět minut pomalu nepustili z pásma. Pak jsme ale udělali hrubku, chvíli poté další obrovskou chybu v obraně. Oni zkrátka vystřelili v první třetině sedmkrát na branku a dali z toho čtyři góly,“ popisuje dění v úvodní dvacetiminutovce šéf opavské střídačky.

„Ve druhé třetině jsme hru otevřeli a soupeř nám dal ještě další dva góly z brejků. Pak jsme se ale dostali zpátky od zápasu a ve třetí třetině jsme měli přesilovku pět na tři a hned na to vyloženou šanci Iva Kociána, ale bohužel.“

Skóre vypadalo v jednu chvíli skutečně hrozivě. Na světelné tabuli svítilo 6:0 a domácí fanoušci skandovali „deset, deset“. Jenže Slezan přeci jen prokázal svou sílu a třemi rychlými góly vykřesal naději. Na zvrat to sice nestačilo, avšak celý tento fakt může pro kabinu působit jako povzbuzující psychicky faktor do dalšího zápasu. „Série se hraje na tři vítězné zápasy. Dnes to nevyšlo, ale já mančaftu, který tady je, věřím a rovněž věřím, že to Přerov bude mít ještě hodně těžké,“ říká odhodlaně Michal Piskoř, který po zápase přiznal, že ho Přerov v podstatě ničím nepřekvapil. „Leda tak svou defenzivní hrou.“

Opavský trenér bude před dalším měřením sil přemýšlet o změnách v sestavě, jistotu brankářské jedničky nemůže mít po posledních zápasech ani Dušan Šafránek. „Budu nad tím hodně přemýšlet, musím si to nechat projít hlavou a utkání si v klidu v hlavě zhodnotit. Uvidíme. V pondělí postavím patnáct hráčů do pole a gólmana podle svého nejlepšího svědomí. Hráči musí na ledě nechat všechno!“ Co se týče zranění, může Piskoř kromě dlouhodobě marodícího útočníka Chalupy počítat se všemi hráči. „Žádné zranění po dnešku nejsou a ani být nemůžou. V play-off se musí hrát, i kdyby to mělo být s obrovským sebezapřením,“ uzavírá hodnocení svého premiérového zápasu u opavského týmu v rámci play-off Michal Piskoř.