• pátek 18. února 2011
  • Daniel Bartonec

„Škoda, že už sezóna skončila,“ říká Michal Kukol

Opavští hokejisté museli ve čtvrtečním utkání na domácím ledě Šumperk porazit, pokud si chtěli sezónu prodloužit minimálně do soboty. První dvě třetiny hráli s vysokým favoritem vyrovnanou partii. Poté však přišel totální kolaps v poslední periodě, který zároveň znamenal konec letošního ročníku pro opavské hráče. „Kdybychom však dali první branku my, vše mohlo být jinak,“ lituje opavský bek.

První dvě třetiny čtvrtečního klání se hrál naprosto vyrovnaný hokej. Obě mužstva se sice dostávaly do šancí, ale nedařilo se jim je proměňovat.

„Měli jsme v průběhu těch dvou třetina pár šancí z brejků. Škoda, že to tam nepadlo. Oni mají výborného gólmana. Nám taky dnes výtečně zachytal gólman. Nasazení bylo z obou z obou stran výborné. Jezdilo se nahoru dolů,“ rozebírá prvních čtyřicet minut utkání Kukol a pokračuje v hodnocení:

„Ve třetí třetině nás srazil jeden blbý gól. Poté jsme dostali další. My jsme se následně položili a zápas se pak spíše dohrával jen z povinnosti. Už jsme neměli šance na obrat.“

Celou sérii tak vyhrál Šumperk 2:0 na zápasy a postoupil v pohodě do další fáze. „Pro nás je určitě velikánská škoda, že jsme narazili právě na Šumperk. Ten je jasným kandidátem na postup už od začátku sezóny. Přesto si myslím, že jsme s nimi sehráli až na dvě třetiny vyrovnanou partii,“ hodnotí Michal Kukol.

Na opavský stadión zavítala ve čtvrtečním utkání velice slušná návštěva čítající 1200 diváků, která dokázala vytvořit bouřlivou kulisu. „Já osobně právě play off hraju velice rád, neboť takové zápasy dokáží člověka ještě více nabudit. Musím divákům poděkovat, že přišli a neustále nás povzbuzovali,“ konstatuje opavský obránce a vrací se ještě k inkriminované druhé inkasované brance v opavské síti v první zápase na ledě Šumperka:

„Osobně si myslím, že právě tato druhá uznána branka Šumperka v první zápase je jednou z hlavních příčin našeho vyřazení. Nechci se na to vymlouvat, ale do té doby jsem hráli velice dobře a tato branka nás pak položila. Předcházel totiž na mě jasný faul, takže gól neměl v žádném případě platit. Rozhodčí ho nepochopitelně uznal, místo toho aby vyloučil domácího hráče.“

Michal Kukol měl před play off problémy s prvním svalem. Do vyřazovacích boj se však stihl dát do kupy. „Dnes jsem to ovšem znovu cítil. Nemohl jsme pořádně vystřelit golfem, takže i proto jsem nechodil příliš často na přesilovky. Navíc mi ještě v Šumperku zlomili nos,“ vysvětluje opavský zadák.

Sezóna je tak pro Slezan u konce. I proto jsme se tak nemohli Michala Kukola na závěr nezeptat, jak by v krátkosti zhodnotil letošní ročník ze svého pohledu.

„Naše sezóna začala výborně. Myslím si, že nad očekávání. Začali jsme však letošní ročník s příliš úzkým kádrem. Měli jsme jen tři nebo čtyři stabilní beky, takže poté následoval logický pád. Celkově jsem se sezónou osobně spokojen. Sice konec mohl dopadnout jinak, ale na tom už bohužel nic nezměníme,“ uzavírá krátké povídání jedna z hlavních opor Glabazňovy družiny Michal Kukol.