• čtvrtek 16. září 2010
  • Daniel Bartonec

„Takhle si to opět pokazit, prostě hrůza,“ kroutí hlavou Tomáš Měch

Opavští hokejisté odehráli ve středečním klání na domácím ledě proti Šumperku velice vydařený zápas. Proti velkému favoritovi dokonce vedli po dvou třetinách 3:2, ovšem v té závěrečné dostali dva góly, tudíž nakonec prohráli 3:4. „Opravdu nepochopitelné. Dnes jsme na Šumperk jednoznačně měli,“ zlobí se Měch.

Svěřenci kouče Suchánka předvedli proti Šumperku velice dobrý výkon. Zejména první dvě třetiny byli jednoznačně podle představ opavského mužstva. „Je to tak. Dnes jsme opravdu hráli velice dobrý hokej. Zejména druhá třetina byla z naši strany vynikající. Soupeř místy nevěděl, jak na nás hrát,“ konstatuje úvodem Tomáš Měch.

Na opavském zimním stadióně se po dvou třetinách schylovalo k velikému překvapení. To by ovšem nemohla přijít osudná, nepovedená třetí dvacetiminutovka. „To bylo z naši strany hrozné. Ty dva góly, co jsme dostali, jsme si zavinili vlastními chybami. Hrajeme přesilovku a dostaneme branku. To jsou prostě nepochopitelné zkraty,“ nebere si servítky opavský útočník.

Slezan tak v zápase se Šumperkem nenapravil podobný kolaps, který předvedl v sobotu v Havířově. Tam rovněž vedl, byl lepší, přesto prohrál. „Opět jak říkám, prohráli jsme si to sami. Takové chyby nás prostě srážejí na zem. Pokud bychom tyto zápasy vyhráli, mohli jsme mít devět bodů a smát se. Ovšem takhle máme jen tři a jsme pod tlakem,“ říká smutně hráč s číslem 10 na dresu.

Opavské hokejisty momentálně sráží do kolen nejen obranná hra, ale i neproměňování těch nejvyloženějších šancí. Právě ty rovněž stojí Suchánkovi svěřence body. Proti Šumperku jich bylo nespočet. „Také v této disciplíně určitě máme problém. To přiznávám. Prostě nedat vyložené šance, to se v hokeji rovná sebevraždě. Musíme se však do příště zlepšit, jinak se tabulkou výše jen tak rychle neposuneme“ uvědomuje si velmi dobře Měch.

Další utkání sehraje opavský Slezan již o tomto víkendu na ledě Uherského Hradiště, které má v tabulce o jeden bod víc než opavští. „Pokud tam zahrajeme tak, jak dnes, tak můžeme vyhrát. Ovšem náš veliký problém je v tom, že proti soupeřům jako je například právě Šumperk umíme zahrát, dobře bruslíme apod. Ovšem přijedeme pak na led slabšího soupeře a tam jednoduše pouze chodíme. Jak však říkám, pokud podáme takový výkon jako ve středu, tak tam musíme pět, šest gólů dát. Není to o Hradišti, ale o nás,“ uzavírá Tomáš Měch.