• čtvrtek 20. září 2012
  • Jan Šimek, Opavský a Hlučínský Deník

„V naší hře jsou stále rezervy,“ říká opavský kouč Karel Suchánek

Hokejisté opavského Slezanu už netrpělivě vyhlížejí nový hokejový ročník, který vypukne již následující sobotu. Se staronovým trenérem Opavských Karlem Suchánkem jsme zhodnotili letní přípravu a krátce pohovořili i na téma ambicí hokejové Opavy v nové sezoně.

Slezan/
Kanadské bodování letní přípravy

» Tomáš Měch 10 bodů (1+9)

» Petr Wolf 9 (6+3)

» Pavel Baďura 7 (5+2)

» Josef Tichý 7 (5+2)

» Petr Chalupa 7 (4+3)

» Jakub Vítek 6 (4+2)

» Zdeněk Pavelek 6 (1+5)

» David Galvas 6 (0+6)

» Michal Kukol 5 (2+3)

» Michal Mlýnek 5 (2+3)

» Radek Tůma 5 (0+5)

» Radek Vlašánek 4 (3+1)

» Bohumil Herman 4 (1+3)

» Patrik Mosler 3 (0+3)

» Adam Koschatzký 2 (2+0)

» Patrik Džemla 2 (1+1)

» Lukáš Vrábel 2 (1+1)

» Tomáš Polok 2 (0+2)

» Lukáš Černý 1 (1+0)

» Jaromír Bednárek 1 (0+1)

Nepopulární letní přípravné období mají Slezané již za sebou. Podle kouče Karla Suchánka to ale stále není ono. „Pořád máme ve hře rezervy a nejsme úplně spokojeni. Také výsledky v přípravných zápasech byly průměrné. Hráči měli nějakou dobu trénovat individuálně, ale netrénovali, jak by měli, což na nich jde vidět ještě teď. Měli by na sobě daleko víc pracovat," řekl na úvod trenér Karel Suchánek.

V přípravných zápasech se Opavě dařilo především na domácím ledě, jakmile ale zamířila na stadiony svých soupeřů, bylo zle. „Sebeuspokojení z výsledků v domácím prostředí se přeneslo do venkovních utkání. Hráči si musí uvědomit, že to nepůjde samo, jedině pak se můžeme zlepšit," pokračoval dále Karel Suchánek, který doufá, že do zdárného konce dotáhne návrat Davida Galvase.

„V nejbližších dnech se rozhodne. Byla by pro mě katastrofa, kdyby za nás David nemohl hrát. Chybělo tady vnitřní uspořádání v kabině. Chyběl tu někdo, před kterým se kabina musela sklonit a jít za ním. David je příkladem pro mladší hráče svou tréninkovou pílí a přípravou. I po zápase si jde zašlapat na kolo, vyběhat se a trenér ho nemusí hlídat, což přináší mladým úplně nové poznatky," přiznal zkušený stratég, který musí řešit i odchody.

Za největší ztrátu se dá pokládat transfer Grofka do francouzského Choletu. Chybět bude i útočník Ivo Kocián, který zůstane díky pracovním povinnostem v Anglii až do listopadu. Hostování z Havířova ukončil bek Jurčík a s hokejem skončila i brankářská dvojka Jiří Novák. „Oznámil mi, že končí. Nemíním ho přesvědčovat, aby své rozhodnutí změnil. Musí si to v hlavě srovnat sám. Mám zájem jen o hráče, kteří chtějí bojovat za Opavu," uvedl sedmapadesátiletý kouč, kterému vrásky na čele udělalo i zranění mladého Daniela Kysely. Ten má totiž posunutý obratel.

„Zmiňované hráče nebude jednoduché nahradit, ale musíme se o to pokusit. Třeba takový Grofek dával pravidelně kolem dvaceti branek za sezonu. Ivo Kocián byl další nadprůměrný hráč, který odváděl černou práci, ale připojí se k nám až v listopadu," smutnil Karel Suchánek.

Ten bude mít po ruce také asistenta v osobě Marka Harazima. „Jsem velice překvapený, jak kvalitní práci Marek odvádí. Přinesl nové prvky do tréninku a hráči se snaží je přenést i do zápasů. Často je s kluky na ledě, předává jim pozitivní myšlení, burcuje je. Navíc je to člověk, který v Opavě žije, v minulosti tady působil jako hráč, takže zdejší prostředí zná víc než dobře," mnul si ruce ještě loni trenér polské Osvětimi.

Jaké tedy budou cíle opavského Slezanu v nadcházející druholigové sezoně? „Chceme dál než jen do prvního kola play off. Rádi bychom skončili v první čtyřce. Prezentovat se budeme jednoznačně kolektivním pojetím hry," odpověděl kouč Slezanu a k prvnímu utkání na prostějovském ledě dodal:

„Očekávám vítězství. O soupeři jsem celý týden zjišťoval a shromažďoval informace, abychom byli dobře připraveni. Musíme získat tři body a věřím, že se to povede. Musíme se však ještě naučit zvládat těžké chvilky na ledě, abychom se stali psychicky odolnějším mančaftem," uzavřel Karel Suchánek.

Výsledky přípravných utkání Slezanu
Havířov – Opava2:3