• čtvrtek 27. října 2011
  • Daniel Bartonec

„Zápas jsme si prohráli sami,“ říká Aleš Jurčík

Středeční klání absolvoval Slezan na ledě Nového Jičína. Opavští byli pasováni do role jasného favorita. V zápase dokonce třikrát vedli, přesto to na plný bodový zisk nestačilo. Svěřenci kouče Piskoře se tak musí vrátit ke své hře z úvodu sezóny a ze středeční porážky se co nejrychleji oklepat. "Bohužel jsme v Jičíně vyhořeli, to by se nemělo stávat," je si vědom samotný Jurčík.

Opava proti Jičínu třikrát vedla, ale nakonec odjíždí pouze s bodem. Přesto tato porážka může mít pro Piskořovi svěřence pozitivní vliv. Hráči si uvědomí, že to nepůjde proti slabším soupeřm samo a naopak je to vybičuje k daleko lepším výkonům. "V kabině si to určitě rozebereme. To se nesmí stávat. V Jičíně třikrát vést a nakonec odjet jen s bodem. To je určitě zklamání," vysvětluje úvodem dvaadvacetiletý bek a pokračuje:

"Stačilo zvýšit na rozdíl dvou branek a bylo by po zápase. Pak bychom si to už pohlídali. Rozhodla naše lekovážnost. Mnohdy si to až příliš komplikujeme. Udělali jsme velké množství chyb, což se nesmí stávat."

Slezan v Jičíně měl k dispozici opět několik přesilových her, ale ani jednu nevyužil. Právě v této discipléně tlačí Opavu bota. "Přesilovky, to je náš kámen úrazu. Dneska jsme jich opět měli mnoho, bohužel jsme ani jednu nevyužili. Málo střílíme, snažíme se kotouč dovést až do brány, což je bezpochyby špatně," říká opavský obránce.

I přes porážku v Novém Jičíně zůstavají opavští hokejisté na výborném druhém místě v tabulce. Svou pozici by měli potvrdit proti Porubě a po dvou zápasech naplno bodovat. "Každopádně už chceme naplno bodovat. Budeme se muset vrátit ke svoji hře. Pokud se tak stane, jsem přesvědčen, že všechny body zůstanou v Opavě. Doufám, že nás přijdou také fanoušci podpořit v hojnějším počtu než tomu bylo doposud," přeje si závěrem Aleš Jurčík.