Slezan otočil zápas s AZetem a vydřel dva body!

• středa 30. listopadu 2022

Infarktový závěr nabídlo utkání Slezanu s Havířovem. Opavští byli po většinu duelu lepším týmem, selhávali ovšem v koncovce a tak prohrávali 1:3. V posledních pěti minutách ale nejprve snížil Vojkůvka a při hře bez gólmana vyrovnal minutu a půl před koncem Káňa. V prodloužení pak Slezan přečkal oslabení a nájezdy rozhodl Danielčák. Opavští se tak vrátili na osmé místo tabulky, v sobotu jedou do Hodonína.

18. kolo, středa 30. 11. 2022

4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 3:2)

Branky a nahrávky: 40. Krupa (Vojtovič, Štindl), 56. Vojkůvka (Vašenka, Černý), 59. Káňa (Wolf, Krupa), rozh. náj. Danielčák – 13. Čmiel (Ščurek), 38. Apolenář (Zdeněk, Kunc), 45. Pawliczek (Čmiel, Ščurek). Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Bezděk. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 338.

Piták (Drabčík) – Ludvík, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Kocián, Věntus, Černý – Horný, Vojkůvka, Wolf (A), Rousek, Danielčák, Tomsa, Zelenka, Vojtovič, Vašenka, Krupa, Štindl (A), Káňa. Trenér: Aleš Tomášek.

Štipčák (Šindelka) – Mrowiec, Havlík, Kuboš (A), Ščurek, Kunc, Bílek, Kolarz (C) – Zdeněk (A), Pawliczek, Apolenář, Spratek, Tvrdý, Antoníček, Kratochvil, Kovalski, Čmiel, Haas, Mrva (A), Pastor. Trenér: Jiří Raszka.

Úvodní část hry nabídla zajímavou podívanou s množstvím šanci na obou stranách. Domácí začali aktivně, nebezpečný byl bekhend Káni. Hned poté měl Slezan první přesilovku, kterou hosté přežili. V polovině třetiny mohl udeřit AZet, poslednímu Štindlovi totiž ve vlastní třetině utekl kotouč, Kratochvil ale naštěstí jeho zaváhání nepotrestal. V čase 12:42 bohužel hosté udeřili, ránu od modré zblízka dorazil Matouš Čmiel. Domácí mohli ještě před první sirénou vyrovnat, přečíslení ve spolupráci se Štěpánkem ovšem Vojkůvka nedokázal zakončit mezi tři tyče. V úplném závěru ještě vznikla v havířovském brankovišti pořádná tlačenice o opuštěný kotouč, Opavští se ale museli spokojit jen s vyloučením soupeře.

Po změně stran Opavě přesilovka nevyšla a AZet se bez větších problémů dokázal ubránit, pak dokonce ramenem musel Piták zasahovat ramenem proti nebezpečné ráně Kunce. Pak ale úřadovali Opavští, kteří ovšem dopláceli na špatnou koncovku a výborně chytajícího Štipčáka. Únik Vojtoviče či sólo Krupy tak kýžené vyrovnání nepřinesly.

A tak udeřili podruhé hosté. Kratocvhil sice ještě se svou střelou z mezikruží neuspěl, o dvě minuty později už se Havířov radoval. Z podobné pozice Pitáka propálil přízemním projektilem Jakub Apolenář. V čase 39:19 to naštěstí znovu bylo o gól. Slezan u mantinelu vybojoval kotouč, před branku jej poslal Vojtovič na Tomáše Krupu, který zblízka nadvakrát uspěl – 1:2. Dokonce mohlo být ještě před druhou sirénou vyrovnáno, Rouskova dobře umístěná rána ale ztroskotala na rameně Štipčáka.

V úvodu poslední části hry přišel pro domácí nepříjemný direkt. V čase 44:18 totiž AZet utekl na rozdíl dvou branek, stalo se tak v duchu hesla nedáš, dostaneš. Vašenka totiž nejprve jen o několik čísel minul levý horní roh, z brejku pak Dominik Pawliczek kotouč uklidil na zadní tyč Pitákovy svatyně.

Domácí nicméně zbraně nesložili a i přes několik dalších neúspěšných střeleckých pokusů se nevzdali. Necelých pět minut před koncem vykřesal naději ze skrumáže Marek Vojkůvka, který kotouč doslova dotlačil do sítě. Opavští nakonec v posledních dvou minutách zvolili hru bez brankáře. A vyplatilo se. Tomáš Káňa nenápadně vypálil z otočky a přes klubko těl kotouč procedil až do branky – 3:3.

V prodloužení Slezan přečkal kritické momenty, když ubránil dvouminutové oslabení tří proti čtyřem. Rozuzlení nakonec přinesly až nájezdy, ve kterých byli šikovnější červenobílí 3:2. Vítězný nájezd vstřelil v páté sérii Jozef Danielčák.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): Na začátku jsme se jich báli. Opticky jsme po celý zápas byli lepší, bohužel se hraje na góly a z toho moře šancí jsme jich využili minimum, proto jsme prohrávali 1:3. Pak jsme se zvedli, i díky fanouškům se nám podařilo dotlačit dva góly na stav 3:3. V prodloužení při oslabení to bylo i o štěstí, trefili tyčku, ale přestáli jsme to. Trestné střílení nám pak vyšlo lépe. Bohužel se opět trápíme v koncovce, soupeřovy brankáře posíláme do reprezentace. Neproměňujeme jasné šance a přečíslení, dneska jsme měli ještě více šancí než se Znojmem. Je třeba to tam nějak dotlačit, bohužel se s tím trochu trápíme.