Pátý zápas rozhodla prostřední perioda. Slezan vedl, nakonec ale v play-off končí

Zápas5.3.2014 | Filip Lefenda, Vojtěch Konečný
Opavští hokejisté v rozhodujícím pátém zápase nestačili na Vsetín a sezóna pro ně opět končí již ve čtvrtfinále. O všem podstatném rozhodla druhá dvacetiminutovka, ve které se Slezan dostal zásluhou Svobody do vedení, hosté z Valašska však ještě stačili do přestávky otočit stav ve svůj prospěch. V závěru zápasu se domácí snažili mohutným tlakem o vyrovnání, k tomu ale nepomohla ani hra bez brankáře. Semifinále si tak zahraje Vsetín, pro Opavu letošní druholigový ročník končí.
ČF5, středa 5.3.2014
1:2(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Svoboda (Kukol, J. Vítek) – 31. Ju. Tichý (Hruška, Žák), 36. Kajaba (Vaněk). Rozhodčí: Trombík, Přikryl - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2603. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Jos.Tichý, Kukol, Vrábel, Mosler - Wolf, Měch, Černý - Svoboda, Polok, J. Vítek - Herman, Chalupa, Kocián - Baďura
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Hryciow, Jur. Tichý - Kajaba, Vaněk, Ambruz - Hruška, Ševčík, Miškovský - Zúbek, Podešva, D. Vítek - Kývala, Báchor, Tesařík

Komentář k zápasu

Rozhodující duel čtvrtfinálové série mezi Opavou a Vsetínem se odehrával před velice dobrou diváckou kulisou a rekordně zaplněnými tribunami opavského stadionu - tolik diváků si v Opavě našlo cestu na hokej poprvé od extraligových zápasů v roce 1999.

První dějství nabídlo vyrovnanou taktickou bitvu, v níž bylo vidět, že žádný z týmů nechce udělat chybu, která by znamenala inkasovanou branku.

Ovšem druhá třetina už přinesla mnohem zajímavější zápletku. V čase 21:14 byl stadion na nohou. V přesilové hře nahodil Kukol puk na bránu, kus černé gumy chvíli poskakoval v brankovišti, jenže poté se v prostoru před brankou dobře zorientoval Lukáš Svoboda, který dorazil puk za Plškova záda, 1:0.

Příležitost na srovnání stavu měl Ambruz, jeho dělovka po jedné z chyb domácích zadáků do sítě nepronikla. V době, kdy hrál Slezan přesilovou hru, přišel důležitý moment celého zápasu. Galvasovi uskočil puk na modré čáře a Valaši se dostali do přečíslení dva na jednoho. Petr Hruška vzal tuto akci na sebe, položil si obránce a poslal kotouč za Šafránkova záda, 1:1.

Vyrovnávací gól Vsetíňany hodně nabudil, především jejich fanoušky, kteří se dostali do extáze. Ve 34. minutě se prezentoval velice dobrou střelou Ševčík, Šafránek byl připraven. Přesně za sedmnáct vteřin po této šanci putoval za hákování na trestnou lavici Vrabel a hosté tedy hráli přesilovku. V ní se k puku dostal kapitán Vaněk, ten přihrál zpoza brány Renému Kajabovi, ke kterému se puk šťastně odrazil a hostující kanonýr se trefil přesně mezi Šafránkovy betony, 1:2.

Ve zbytku této části už žádná branka nepadla a na řadu přišla třetí perioda. V té se nejdříve museli opavští bránit, oslabení ale zvládli a mohli se vrhnout na útočení. Avšak byl to Vsetín, kdo mohl vstřelit branku. Valaši ujížděli v přečíslení dva na jednoho, jenže rána Mikšovského skončila na zadním mantinelu. V přesilové hře Slezanů Kysela šikovně nahazoval kotouč před bránu, tam jej dobře tečoval Wolf, bohužel však těsně mimo.

Wolf měl za chvíli na hokejce vyrovnání, ve velkém závaru se mu nepodařilo kotouč protlačit za Plška. Největší šance na vyrovnání přišla těsně před koncem třetí dvacetiminutovky, ve velkém závaru, který se odehrál čtrnáct vteřin před konečnou sirénou, dokonce Slezan trefil tyč, avšak gól už nepadl.

Domácí hokejisté tedy ani na sedmý pokus neprolomili prokletí čtvrtfinále a sezóna pro ně končí. Valaši v semifinále narazí na prostějovské Jestřáby. Nezbývá nic jiného, než poblahopřát soupeři a těšit se na novou sezónu.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Nezačali jsme dobře, ale přesto jsme se ujali vedení. Vsetín ale po našich chybách skóre otočil. Kluci se vydali ze všech sil, hráli na doraz, ale vyrovnat už nedokázali. Nezbývá než hráčům i divákům poděkovat za celou sezonu.


Aktuálně na webu