, středa 28. 11. 2001

HK Jestřábi Prostějov

3:0

2.Hradecký (Šakarov), 47.Sýkora (Doseděl), 59.Sýkora (Světlík). Vyloučení 7:6, využití 1:0. 2500 diváků. Střely na branku 31:25.

Maláč - Vlček, Světlík, Laurenčík, Doseděl, Kohoutek, Procházka - Šakarov, Hradecký, Sýkora - Černý, Janeček, Kárný - Lipina, Smejkal, Wittlich - Smékal.

Hrazdíra - Vosátko, Chmelíř, Přibyla, Ptáček, Vilášek, Vnenk - Kříž, Brančík, Šebesta - Kašík, Sochorek, Rozum - Mikšan, Najdek, Lhotský - Suchánek, Harazim.

Opava nevstoupila do zápasu s Prostějovem, který už hrál bez Palinka, Komínka a Svobody, kteří byli kvůli disciplinárnímu prohřešku na kontinentálním poháruy vyřazeni z týmu, dobře a už ve druhé minutě prohrávala po brane Hradeckého. Potom se hrál dlouho vyrovnaný hokej a druhá brank přišla až v přesilovce na začátku třetí třetiny, kdy Mikšanovo vyloučení potrestal Tomáš Sýkora. Opava, stále bez svého kapitána Galvase a v obraně mimo Přibyly se samými mladíky se pokusila v závěru o power play, ale Sýkora svým druhým gólem zpečetil výsledek.