Důležitá výhra! Z Hodonína veze Slezan dva body

• sobota 30. listopadu 2019

Tři body byly na dosah, nakonec bere Slezan body dva. Opavští hokejisté v Hodoníně od druhé třetiny vedli díky trefě Peslara, na konci třetí třetiny ale domácí výsledek otočili. Nakonec se ale stejně radovali Opavští. V závěru vyrovnal Šindelář a v prodloužení rozhodl Hendrych.

22. kolo, sobota 30. 11. 2019

SHK Hodonín

2:3p (0:0, 0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 53. Matula (Charvát), 60. Komínek (Horák) – 34. Peslar (Herman, Černý), 60. Šindelář (Zelenkov), 63. Hendrych

Kubáň ( Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Miklík, Horák, Komínek, Mlynář, Matula (C), Proschl, Čejka, Bulín P., Krejčí, Charvát, Bulín J., Hložánek, Leška, Janás, Polák, Dřímal

Daňa (Lamla) – Šindelář (C), Zdeněk, Ficek, Peslar, Zouhar, Gabrhelík – Štindl, Černý, Wolf, Kysučan, Rousek, Zelenkov, Kovařík, Herman, Hendrych, Kadula, Malina

K důležitému utkání o čtvrté místo přistoupily oba celky zodpovědně. První zajímavější příležitost nicméně měli domácí. Janás jel sám na opavskou branku, Daňa jej ale vychytal. Druhá část první třetiny pro změnu patřila Opavě. Velké šance měli Malina a Štindl, skóre se ale neměnilo.

V prostřední části se diváci nejprve dočkali několika přesilovek na obou stranách a nakonec i branek. V 34. minutě udeřil Peslar a Opavští vedli. Druhý gól mohl o chvíli později přidat Zelenkov, svůj únik ale proměnit nedokázal.

Ve třetí třetině se 832 diváků dočkalo několika zvratů. Nejprve vyrovnal na 1:1 v 53. minutě kapitán Drtičů Matula. Tři minuty před koncem šel Slezan do tří, ve stejný čas faulovali Šindelář se Zdeňkem. Domácí nabídnutou početní výhodou nepohrdli a v čase 59:29 se trefil Komínek a zdálo se, že je hotovo. Opavští se ale nevzdali. Osm sekund před koncem se jako správný kapitán postaral v powerplay o vyrovnání Šindelář. V prodloužení rozhodl Hendrych a bylo hotovo.