, sobota 15. 12. 2001

3:2p

HC Slovan Ústí nad Labem

2. Šebesta, 38. Rozum, 62. Sochorek - 43. M. Tvrzník, 58. Kalla. Rozhodčí Staněk - Dědek, Dřínovský, vyloučení 1:1, bez využití, 895 diváků. Třetiny 1:0, 1:0, 0:2 - 1:0.

Hrazdíra - Galvas, Vosátko, Přibyla, Vilášek, Vnenk, Šťastný - Glabazňa, Brančík, Šebesta - Kašík, Sochorek, Rozum - Suchánek, Najdek, Mikšan

: Zikmund - Drábek, Holý, Horáček, Petlák, Svoboda, Vrzal - Hubáček, Kalla, Madový, Morvay, Patzenhauer, Šaffer, Sirotek, D. Tvrzník, M. Tvrzník. Trenéři Miler a Mikeš.

Opava šla do vedení Šebestou, který chytře proměnil nabídnutou šanci. Ve druhé části měli více ze hry domácí, chvílemi doslova bombardovali ústeckou branku, ale až Rozum zvýšil na 2:0. Do třetí třetiny hosté nastoupili s odhodláním změnit výsledek, což se jim po kombinaci Kalla-Tvrzník podařilo. V prodloužení Opavští hosty zatlačili a ve druhé minutě Sochorek rozhodl.