Hrůzostrašná třetí třetina stála Opavu všechny body

Zápas30.9.2020 | Tomáš Chalupa
Hokejisté Slezanu měli doma středeční zápas s Kopřivnicí skvěle rozehraný. Po čtyřiceti minutách vedli díky přesilovkovým brankám Kunce a Chalupy 2:0. Jenže ve třetí třetině přišel kolaps. Červenobílí čtyřikrát inkasovali a nakonec jim zbyly jen oči pro pláč. Kopřivnice si díky velkému obratu odváží ze Slezska všechny tři body díky výhře 4:2.
4.kolo, středa 30.9.2020
2:4(1:0, 1:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 17. Kunc (Vaněk, Seidler), 34. Chalupa (Herman, Šindelář) – 47. Gola (Mach), 48. Rudl (Sluštík, Suchý), 53. Mach (Gola), 57. Gebauer (Žemba, Hrubý). Rozhodčí: Novák - Vengřin, Rychlý. Vyloučení: 3:3, využití: 2:0. Diváci: 224.
HC Slezan Opava: Daňa (Baldik) – Kunc, Kocián, Spálovský, Zouhar, Šindelář (C), Chalupa (A), Šendera – Vaněk, Štindl, Seidler, Vašenka, Petriska, Kadula, Gulda, Peterka, Herman (A), Kovářík, Římský, Malina
HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Bail, T. Fojtík, Štěpánek, Krzak, Bartošák, Rudl, Marek (A) – Pokorný, Daron, Gola, Hrubý, Mach (C), Suchý, Gebauer, Mach, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík (A), Žemba, Pargáč

Komentář k zápasu

Slezané do utkání vstoupili aktivně a už ve čtvrté minutě měli možnost početní výhody. Tu ale přetavit ve vedoucí branku nedokázali a hosté se bez větších potíží ubránili. Velice zajímavých šedesát sekund se pak odehrálo mezi dvanáctou a třináctou minutou. Nejprve zahrozila Opava. Vaněk krásně před brankou našel Šindeláře, ten bohužel pro domácí kotouč netrefil ideálně. O chvíli později zakončoval na druhé straně Pargáč. Daňa si svým zákrokem nebyl úplně jistý, nicméně kotouč nakonec mezi svými betony udržel. V čase 16:03 už se skóre měnilo. Slezané hráli druhou přesilovku a na její využití jim stačilo pouhých dvacet sekund. Pak na modré napřáhl Kunc k ráně z první a Opava vedla. V závěru prvních dvaceti minut mohli hosté vyrovnat, Kofroň ale v úniku netrefil zařízení.

Po změně stran měla možnost první přesilovky i Kopřivnice, jenže vážnější příležitost si hostující výběr nevytvořil. Ohrožení Daňovy svatyně přišlo až ve 24. minutě. Kunc zlomil ve vlastním pásmu hůl, díky čemuž se Kopřivničtí dostali k zakončení z mezikruží, opavský brankář ale ani tentokrát nekapituloval. Za dalších deset minut vedla Opava o dvě branky. Slezan opět udeřil v přesilové hře, tentokrát k proměnění početní výhody stačilo devět sekund. Hermanovo nahození tečoval mimo Hromadův dosah Chalupa a bylo to o dvě branky. V prostřední části hry zaujal ještě luxusní zákrok Dani, který se ve vlastním brankovišti roztáhl proti dvěma zakončením Macha. Více už toho ani přes mírnou převahu Kopřivnice ve druhé části k vidění nebylo.

Nejvíce branek bohužel pro domácí fanoušky nabídla poslední perioda. Vaněk ještě v jejím začátku orazítkoval tyč, jenže pak převzali otěže hry žlutomodří. Ti dokázali díky brankám Goly a Rudla srovnat vývoj utkání během pouhých 56 sekund. Slezan mohl poslat zpátky do vedení Štindl, toho ale vychytal Hromada. To bylo ze strany Opavy všechno. Do vedení poslal z přečíslení Kopřivnici Mach, v 57. minutě dokonce zvýšil na 4:2 přesnou ranou z mezikruží Gebauer. Slezan už na vyrovnání neměl fyzické ani psychické síly a Kopřivnice tak díky povedené třetí třetině opavský zimák vyloupila.

Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "„Jsem zklamaný. Sedmačtyřicet minut to bylo z naší strany dobré. Hráli jsme, co jsme si řekli. Po dvou výborných třetinách jsme tu třetí nezvládli. Místo toho, abychom to dohráli chytře, tlačíme se dopředu. Nesmyslně jsme hru otevřeli.“


Aktuálně na webu