Slezan Nový Jičín přetlačil i podruhé, nájezdy rozhodl Šindelář

Zápas31.8.2021 | Tomáš Chalupa
Opavští hokejisté na Nový Jičín vyzráli i podruhé. Po relativně pohodlné čtvrteční výhře 4:1 měli dobře zápas rozehraný i na ledě Ďáblů, když vedli po dvou třetinách 2:0. Pak ale málem sklapla slavná Csaplárova past a domácím se v poslední části hry podařilo vyrovnat. Slezanu však výhru nakonec vystřelil kapitán Jiří Šindelář. Další zápas Opavu čeká ve čtvrtek, kdy doma hostí Valašské Meziříčí.
příp., úterý 31.8.2021
2:3sn(0:0, 0:2, 2:0 - 1:3)
Branky a nahrávky: 44. Bordowski (Maliník), 49. Váňa – 37. Vašenda, 39. Thiel (Wolf, Malina). Rozhodující nájezd: Šindelář (OPA).
Ďáblové Nový Jičín: Daneček (Nehasil) – Hruška, Váňa, Tomeček, Hladiš, Foltýn, Kleiner, Kožený – Sluštík, Bordowski, Gebauer, Konečný, Flok, Hilšer, Poruba, Maliník, Kořenek
HC Slezan Opava: Baldik (Piták) – Kunc, Šindelář, Kocián, Prokop, ,Véntus, Ficek, Thiel, Zouhar, Beránek, Malina, Rousek, Seidler, Hendrych, Štindl, Wolf, Buršík, Vašenka, Peterka, Kadula, Římský, Horný

Slezané se v utkání představili s Janem Baldikem v brance, pro něhož se jednalo o druhé přípravné utkání. A brankář Slezanu nezačal vůbec špatně, v úvodní části hry za svá záda nepustil ani jeden kotouč. Stejně dobře si ovšem vedl i kmenový golman Frýdku-Místku Lukáš Daneček. Do kabin se tak po první siréně odcházelo za stavu 0:0.

Branek se fanoušci na zrekonstruovaném zimáku v Novém Jičíně dočkali až po změně stran. A puky padaly k radosti Opavských za záda Danečka. V čase 36:57 otevřel gólový účet zápasu Vašenka a pouhých sedmdesát jedna sekund po něm se prosadil i zadák Thiel. Opava tak mohla být po dvou třetinách spokojenějším celkem a před závěrečnou částí hry měla k dispozici dvoubrankový polštář.

Ten ji ale k pomyslným třem bodům nestačil. Domácí Ďáblové se totiž s porážkou nesmířili a vrhli své síly do útoku. O kontaktní branku se nejprve ve 44. minutě postaral veterán Bordowski a o pět minut přidal vyrovnávací branku Váňa. Ve zbytku základní hrací doby ani následném prodloužení nedokázal ani jeden z týmů strhnout zápas ve svůj prospěch a tak musely rozhodnout až nájezdy. Ty Opava vyhrála 3:1, přičemž rozhodující branka byla připsána kapitánovi Šindelářovi.

Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Hrálo se na poměrně těžkém ledě, což bylo znát. My jsme odehráli první dvě třetiny solidně, v té druhé jsme šli do vedení. Za stavu 2:0 jsme hráče varovali, že ještě není hotovo, ve třetí třetině jsme se ale dvakrát nechali dvakrát vyloučit a defacto góly soupeři darovali. Možná je ale dobře, že se nám tohle stalo v přípravě a ne v sezoně. V brance podal výborný výkon Honza Baldik."