Ani napočtvrté Slezan Kopřivnici nepokořil, závěr Opava nezvládla

• středa 15. prosince 2021

Vypadalo to na tři body, nakonec bereme jeden. Opavský Slezan měl duel s Kopřivnicí nadějně rozehraný a po dvou třetinách vedl 1:0. Jenže v poslední části hry jako by se o vývoj zápasu začal bát a přišly chyby. Až příliš pasivní hra vyústila ve vyrovnání Tatrováků, kteří nakonec vývoj zápasu v prodloužení strhli na svou stranu a vyhráli 2:1.

23. kolo, středa 15. 12. 2021

1:2p (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 34. Wolf (Šindelář, Rousek) – 59. Mach (Pindel, Brodek), 64. Sluštík (Slavík, Mach)

Piták (Baldik) – Šindelář (C), Zouhar, Ficek, Kunc, Zapletal, Věntus, Kocián, Thiel – Krupa, Beránek, Wolf (A), Kadula, Buršík, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Malina, Římský, Rousek Trenér: Tomášek

Kubáň (Šindelka) – Tomeček, Krzak, Vacula, Štěpánek, Marek (A), Slavík, Fojtík – Seidler, Suchý, Gola, Brodek, Hrubý, Indrst, Fojtík, Pindel, Mach M., Sluštík (A), Mach J. (C), Häring Trenér: Kofroň

Dění v úvodu zápasu přineslo několik zajímavých momentů. Slezané měli nejprve k dispozici po faulu Tomečka přesilovku, ta ale zůstala nevyužita. Následně už se skóre měnit mohlo. Kadula nabral kolem mantinelu rychlost, kotouč před branku servíroval Krupovi, tomu se ale zakončit nepodařilo. Poté bylo k vidění ještě několik přesilovek na obou stranách, fanoušci se dočkali i hry 4 na 4, ani to však ke gólu nevedlo. Pak ještě mohl střelou od modré otevřít skóre Štěpánek, Piták neviděl vůbec nic, kotouč ho ale naštěstí trefil.

Vyrovnaná bitva pokračovala i po změně stran. Ve 27. minutě měla dvě velké šance Kopřivnice, když se Opavě nepodařilo dostat kotouč z pásma. Těžit z toho mohl nejprve Gola a po něm i Häring, ale jejich zakončení ani jednoho z nich se mezi tři tyče nevešlo. O chvíli později vypálil tvrdě Rousek a neúspěšně dorážel Malina. V čase 33:52 už se ale Opava radovala. K vyraženému kotouči se v přesilovce dostal Wolf, který zblízka přelstil Andrease Kubáně. V samotném závěru třetiny ještě ke skórování vyzval Kadula Štindla, který byl před hostující brankou sám, gólman Kopřivnice si ale připsal důležitý zákrok ramenem.

V poslední části hry domácí mohli rozhodnout. Obrovskou příležitost k rozhodnutí měl Štindl, kterého ale z dobré pozice Kubáň vychytal. Poté si Opavští začali koledovat. Začali hrát ledabyle, soustředili se na to, aby kotouče vyhazovali ze třetiny. To se jim bohužel chvíli před koncem vymstilo. Necelé dvě minuty před koncem se totiž podařilo zblízka vyrovnat Matěji Machovi. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm byly šance na obou stranách, ujala se bohužel šance Kopřivnice. Úspěšným střelcem se stal Ondřej Sluštík a dva body se tak stěhují do Kopřivnice.

Aleš Tomášek: (trenér Opavy): "Byla otázka času, kdy tu branku dostaneme, nemůžeme se celou třetinu jen bránit. Nebyli jsme schopní vyhodit puk. Nezdálo se mi, že by Kopřivnice byla nějakým extraligovým klubem, ale my jsme hráli hloupě. Hráli jsme to pořád na icingy, pořád se vhazovalo u nás, prostě nám to nešlo. Výsledek je spravedlivý, nehráli jsme dobře."