Ch o m u t o v - Ani na sedmý pokus v řadě nedokázala Opava na ledě soupeře bodovat. Po první třetině a brance Mikšana byl stav nadějný, domácí vedli pouze 2:1. Ve druhé části ovšem skóroval v oslabení Kostourek a v posledních osmi minutách domácí přidali další tři branky do sítě Radka Masného. Boj o záchranu se přiostřuje, Havířov doma díky čtyřem brankám bývalehé hráče Opavy Petra Fabiána porazil Písek a také Prostějov si poradil s Kometou. Právě proti Prostějovu sehraje Opava v sobotu jedno z nejdůležitějších utkání v sezóně.
36.kolo, středa 28.1.2004
6:1(2:1, 1:0, 3:0)
14. Boušek (Šíp, Jeslínek), 19. Jeslínek (Šíp, Nosek), 25. Kostourek (Nosek), 53. Šíp (Jeslínek, Nosek), 54. Mikšovic (Kostourek, Jíra), 55. Kostourek (Koláček) - 20. Najdek (Mikšan, Kříž). Rozhodčí: Štěpán - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 1300.
KLH Chomutov: Fikrt - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Révay - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Kostourek - Slavík, Mikšovic, Vlček - Charousek.
HC Slezan Opava: Masný - Dresler, Kramný, Přibyla, Tůma, Švarba, Vnenk, Růčka - Zdeněk, Sochorek, Šebesta - Kříž, Najdek, Mikšan - Hulva, Harazim, Rozum.

Komentář k zápasu

Chomutov vstoupil do utkání aktivně, díky rychlé přesilovce se dostal do potřebného tempa a od začátku Slezany přehrával. První vážnější akce se zrodila na konci 4. minuty při útoku Bouška s Jeslínkem, ale Masný byl na místě včas. Krátce poté tvrdě pálil Nosek. Na druhé straně se Fikrt zapotil v 11. minutě při střele Šebesty. Po něm se na druhé straně probíjel do akce Kostourek, ale Masný střelu vyrazil. Ve 14. minutě už byl ale bezmocný, když Boušek elegantně přešel přes dva obránce až před branku a bekhendovým blafákem poslal kotouč pod horní tyčku - 1:0. O pět minut později ho dokonale napodobil Michal Jeslínek, který si na útočné modré pohrál s hostujícími obránci a tváří v tvář brankáři Masnému zasunul puk za jeho záda - 2:0. Divákům se dva parádní kousky moc líbily a tak bylo v hledišti rázem veselo. Ovšem ne na dlouho, třicet vteřin před první sirénou totiž po akci dvou na jednoho snížil na rozdíl jediné branky opavský Najdek - 1:2.

V úvodu prostřední třetiny odešel na trestnou lavici domácí Trefný za hru vysokou holí. A protože se v obličeji postiženého hráče se objevila krev, dostala Opava výhodu čtyřminutové přesilovky, při níž mohla vyrovnat skóre utkání. Nejnebezpečněji pak pálil Tůma, ale jeho střela minula branku. A tak se v oslabení radovali domácí. Nosek vyslal kolmici ze svého pásma na útočnou modrou, kde byl nabruslený Kostourek, který střelou mezi betony poslal domácí znovu do dvoubrankového vedení - 1:3. V polovině utkání šel za hru vysokou holí pykat i opavský Přibyla a Chomutov dostal také výhodu čtyřminutové přesilovky. V té se tvrdou střelou prezentoval Szakal a po něm přestřelil odkrytou branku Šíp. Ve 32. minutě se před Fikrta probíjel Mikšan, ale domácí gólman jeho pokus zneškodnil. Stejně tak si i bez hokejky poradil s dorážkou Dreslera. Po této akci se Opava na chvíli usadila v útočné třetině, ale vyraznější šanci si nevypracovala. A když na druhé straně neuspěl ve vyložené příležitosti Koláček, odcházelo se do šaten za příznivého stavu pro domácí.

Ve třetí třetině byl nejprve ve 41. minutě vyloučen opavský Najdek, ale přesilovka domácích netrvala dlouho. Po pár vteřinách ji totiž utnulo podražení, kterým se provinil Šíp a síly na ledě se vyrovnaly. Přesto Chomutov nebezpečně zahrozil, Charousek ve 45. minutě pálí těsně mimo a pár vteřin po něm střílí Šíp vysoko nad branku. Opava působila zakřiknutě a domácí se tlačili do šancí. Kostourek se v 51. minutě nedostal až před branku, ale v pádu stačil postrčit puk, který následně skončil na tyčce Masného svatyně. Za vzájemnou potyčku pak byli vyloučeni Mikšan a Jíra, hrálo se tak čtyři na čtyři. Po minutě však fauloval Vnenk a domácí tak hráli přesilovku čtyř proti třem. Tu využil, po krásné kombinaci na jeden dotek v provedení celé čtveřice, domácí kapitán Radek Šíp a bílomodří rázem vedli 4:1. V 54. minutě zamotal opavské obraně hlavu Kostourek a Stanislav Mikšovic přidal se štěstím pátý gól - 5:1. Smolnou dvouminutovku pro hosty dokonal svoji druhou brankou v utkání Milan Kostourek, který střelou zpoza obránce překvapil Masného - 6:1. Na druhé straně už stačil jen dvakrát vystřelit Sochorek a závěrečnou siréna přidělila Chomutovu zasloužené tři body.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Chomutov): My jsme do zápasu vstoupili dobře, jediný slabší moment byl na konci první třetiny, kdy jsme po zvýšení na 2:0 propadli a dostali branku, bylo to možná i dobře, my jsme si to v kabině vyříkali a potom jsme už soupeři nedali šanci.

Josef Doboš (Opava): Prohra 6:1 je pro nás krutá, protože do 52. minuty to bylo otevřené, hráli jsme 1:3. Ale potom jsme dostaly branky v oslabení a především branka na 1:4 rozhodla o celém utkání.


Aktuálně na webu