Bobři nedali Slezanu šanci a vyhráli 5:1

• středa 28. října 2009
  • Jan Šimek, Michal Berg

V dnešním svátečním dni hostilo Opavu domácí mužstvo Valašského Meziříčí a nutno dodat, že si s ní poradilo více než dobře, Bobři vyhráli 5:1. Důležitým krokem k vítězství byla určitě první třetina, kterou Valašské Meziřící vyhrálo v poměru 3:1, ve druhé fázi hosté inkasovali znovu a zápas tak byl prakticky rozhodnut. V 52. minutě pak dostal trest 5 + do konce utkání opavský Kukol a aby toho nebylo málo, tak poslední hřebíček do rakve Slezanu zatloukl v poslední minutě bývalý dlouholetý hráč hostujícího celku Šebesta.

27. kolo, středa 28. 10. 2009

5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Matějný (Lhotský), 9. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 14. Lhotský (Matějný, Dvořák), 28. Vašut (Dvořák, Lhotský), 59. Šebesta (Sochorek, Bokroš) - 7. Tůma (Suchánek). Rozhodčí: Kusý - Smilek, Wesley. Vyloučení: 6:7, navíc Kukol 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Dvořák O., Vaněček, Varga D., Varga Mar., Vašut

Iláš - Vitásek, Kukol, Plachký, Tichý, Měkýš, Plánovský, Schreier - Pavelek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Chalupa, Glabazňa - Tůma, Kříž, Suchánek

Opava nastoupila ve Valašském Meziříčí na čtyři útočné formace, ale tento stav vydržel pouze do 14. minuty, kdy za stavu 3:1 pro domácí začali opavští trenéři posílat do hry už jen tři útoky. Domácím se totiž vstup do zápasu opravdu povedl. Nejprve si ve 3. minutě vybrusili z rohu Jan Matějný a přesným švihem trefil horní růžek branky. Na tuto branku hráči Opavy dokázali odpovědět, Kříž na brankovišti dobře clonil brankáři Krumpochovi a ten tak nedosáhl na dorážku Radka Tůmy.

V deváté minutě se domácím podařilo využít přesilovku, faul Chalupy v útočném pásmu potrestal ani ne po půl minutě Lukáš Bokroš, který neviditelnou tečí nahozeného puku překvapil brankáře Iláše. Ve čtrtnácté minutě pak Tůma s Křížem natolik dlouho otáleli s rozehrávkou ve vlastním pásmu, až jim puk vzal Petr Dvořák a po přesné kombinaci s Matějným zakončoval Luděk Lhotský do prázdné branky.

Po této sprše měla Opava šanci na snížení poté, co Kovalovský rychle objel branku, puk mu ale sklouzl z hole. Na dlouhou dobu to bylo poslední ohrožení domáci branky. Bobři mohli zvýšit ještě v přesilovce v poslední minutě, ale Dvořák velkou šanci spálil.

Druhá část se nesla ve znamení domácích přesilovek a křečovité snahy Slezanu nedostat branku. Bobři roztočili před Ilášem kolotoč a na trestnou šli postupně Kovalovský, Tichý, Měkýš a Plachký. Naštěstí pro Opavu se domácí dokázali prosadit jen jednou, chvíli po skončení druhé přesilovky připravil Dvořák střeleckou pozici pro obránce Vašuta a ten se nemýlil.

Stav 4:1 po druhé třetině byl pro Opavu ještě milosrdný - prázdnou branku před sebou měli Šebesta, Varga, Matějný nebo Bokroš, ale buď se vyznamenal opavský brankář, nebo při domácích nestálo štestí a puk netrefil prázdnou branku. Kdyby Bobři svoji dominanci na ledě vyjádřili třeba pěti brankami, nemohl by se nikdo divit.

Teprve třetí třetina přinesla vyrovnaný obraz hry, nicméně domácím se dařilo opavské útočné pokusy kontorlovat a snad jen dvě šance Měcha a pokus Vitáska, kterého trefil rozehrávající gólman Krumpoch, mohli domácí ohrozit. David Iláš se i ve třetí třetině několikrát vyznamenal, celkem v zápase předvedl 42 zásahů, skvěle pokryl například samostatný nájezd Šebesty. Minutu před koncem už ale jen bezmocně přihlížel tomu, jak po chybách v opavské obraně zvýšil Šebesta na konečných 5:1.

Karel Suchánek (Opava): Domácí nás jasně přehráli, nemůžeme pomýšlet na úspěch, když děláme nesmyslné fauly v útočném pásmu. Domácí mají zkušený tým a zaslouženě vyhráli.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Určitě jsme rádi, že se nám dnešní zápas povedl, zvlášť po nepodařeném zápase s Orlovou. Myslím, že jsme dnes byli dvě třetiny jednoznačně lepší, třetí třetina se už víceméně dohrávala, jsme rádi i z pohledu, že jsme dostali jen jeden gól, měli jsme to ze začátku ve své režii, nepřipustili jsem nějaké drama, jak se nám dříve stávalo, takže i z tohoto pohledu super. Ještě k úplné spokojenosti je daleko, ale vše je směřováno k play - off, jen neusnoust na vavřínech, jedeme dál, čeká nás teď těžký soupeř z Uničova.