Bojovný výkon na Šumperk nestačil, Drakům Slezan podlehl o gól

• středa 15. ledna 2020

Opavští hokejisté doma na velkého favorita nevyzráli. S Šumperkem přesto neodehráli špatný zápas. Po dvou třetinách sice prohrávali 0:2, v závěru utkání ale vykřesal jiskřičku naděje Gulda. Na vyrovnání už se ovšem Opava nezmohla. Trenér Pavel Zdráhal byl po utkání pořádně rozčílený z výkonu rozhodčích.

32. kolo, středa 15. 1. 2020

1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 59. Gulda (Wolf, Zelenkov) – 11. Milfait (Jaroš, Haloda), 38. Spratek (Hroch, Kofroň) . Rozhodčí: Čech - Kučera, Blažek . Vyloučení: 5:2 . Využití: 1:1 . Diváci: 456 .

Daňa (Velička) – Chalupa (A), Šindelář (C), Zouhar, Ševěček, Zdeněk, Ficek, Gabrhelík, Peslar – Peterka, Hendrych, Kysučan, Černý, Herman, Štindl, Rousek, Wolf (A), Zelenkov, Malina, Gulda, Kadula

Wanecki (Peksa) – Haloda, Gewiese (C), Sedlák (A), Kabelka, Řezáč, Plhal, Haluza – Antonov, Horký, Hroch, Milfait (A), Jaroš, Pokorný, Vachutka, Müller, Krejčiřík, Scheuter, Spratek, Kofroň, Urban

Slezané měli začátek jako hrom. Už v úvodní minutě Opava přežila přečíslení a následně hned upaloval na druhou stranu Hendrych, který dostal kotouč do jízdy ve středním pásmu, a jel sám. Jenže zakončení mu nevyšlo a poslal kotouč vedle. Jen o pár minut později vyplaval z předbrankového prostoru puk u Černého. Na něj zívala poloprázdná klec, ale zkušený forvard touš nedokázal uklidit. Další velkou šanci měl ještě Hendrych, ale ani tentokrát nedal. A tak byli Slezané potrestáni. Hroch ještě z otočky pálil vedle, v 11. minutě už se ale Draci radovali. Přečíslení vyřešil nekompromisní ranou pod břevno Milfait. I ve druhé části první periody byli aktivnější domácí, tolik vyložených šancí už ale nepřicházelo.

Zajímavá byla i druhá třetina. V prvních minutách byli aktivnější hosté, Antonov, Vachutka ani Jaroš ale druhou branku nepřidali. Na druhé straně pak pálili Hendrych a Zdeněk, ovšem ani oni nepochodili, čehož Šumperk využil v přesilové hře. Hrochova rána Daňovi propadla mezi betony a Spratek puk bez potíží dorazil za čáru. Během poslední minuty a půl měl Slezan další tři tutovky. Nejprve zakončil své sólo neúspěšně Gulda, následně Wolfa vychytal Wanecki. Tomu vzápětí ještě propadla Hermanovo rána, ale ani tentokrát kotouč v síti neskončil.

Domácí nehráli špatně, ale prostě nebyli schopni dotlačit puk do sítě. Hosté se snažili hrozit hlavně z brejků. Velkou šanci Slezanu měl Malina, který mířil pod Waneckého lapačku, ale ani on neuspěl. S přibývajícími minutami se opavský tlak stupňoval, velké šance měli Wolf i Zelenkov. Jiskřičku naděje vykřesal minutu před koncem brankou v přesilovce Gulda, který kotouč zblízka uklidil pod víko. Vyrovnání už ale nepřišlo. Slezan tak velkému favoritovi smolně podlehl, za výkon se ale stydět rozhodně nemusí.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Dneska jsme si určitě nezasloužili prohrát. Začnu pochvalou pro kluky, v první třetině jsme sice nedali góly a prohrávali 1:0, ale to tak bývá. Ve druhé třetině jsme měli spoustu zranění a vyloučení, takže tam byl spoustu rošád v sestavě a bylo to celé takové rozporuplné, nicméně to pořád bylo 0:2. V poslední dvacetiminutovce jsme se semkli, kluci dřeli, nakonec jsme i sahali po bodu. Uznávám, že je Šumperk velmi kvalitní mužstvo, ale nerozumím tomu, proč jim ve třech ze čtyř našich vzájemných zápasů pomáhá rozhodčí. V Šumperku nám neuznali regulérní gól, dneska tam bylo neskutečné množství neodpískaných faulů a ofsajdů. Rozhodčí Čech má v extralize nespočet odehraných utkání, ale doufám, že už dlouho pískat nebude. Protože jestli mají pískat takoví, tak to vůbec nemá smysl hrát. Rovnou se domluvme na výsledku a ukončeme to."