O p a v a - Po pěti kolech se zase hrálo na opavském ledě a Slezanu a hlavně gólmanovi Romanu Šlupinovi to přišlo k duhu. Po třech debaklech Slezan s šesti obránci a devíti útočníky od začátku vyčkával, co předvede soupeř z Chomutova. Zejména v útoku byla neúčast třineckých hráčů a zraněných borců, ke kterým se přidal nově i Andrej Hebar, patrná, a tak dostali příležitost i junioři, kterým zápasy s takto zkušeným soupeřem přijdou do budoucna vhod. Severočeši dvakrát vedli a zejména ve třetí třetině a v prodloužení mohli žehrat na svou koncovku, respektivě na výkon již zmíněného opavského gólmana, který leckdy dokázal chytit nemožné.
17.kolo, sobota 30.10.2004
2:2p(0:0, 1:1, 1:1)
Branky: 40. Lhotský (Procházka), 53. Harazim (Přibyla) - 35. Révay (Koláček), 47. Polodna (Koláček). Rozhodčí: Stolín - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 400.
HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Spitzer, Vnenk, Procházka, Kramný, Kukol - Suchánek, Kašík, Rozum - Kříž, Boháč, Lhotský - Plánovský, Harazim, Martiník.
KLH Chomutov: Horčička - Hájek, Revay, Nosek, Puplán, Trefný, Prošek, Plaček - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Jeslínek - Ibl, Mikšovic, Pražák - Veverka, Martenek.

Komentář k zápasu

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Šlupina, 2. Harazim, 3. Lhotský.

Lahůdka zápasu: Ve 39. minutě ve zlomku vteřiny zachoval ledový klid opavský útočník Luděk Lhotský, krásnou kličkou si položil i tak zkušeného brankáře, jakým je Luboš Horčička a zavěsil.

Zajímavost zápasu: Fantastická úspěšnost Kamila Koláčka na buly, ze kterých padly oba góly, a několik dalších střel pokryl golman Šlupina.

Co rozhodlo: V době, kdy se nedaří ani jednomu ze čtyř opavských brankářů to na sebe vzal nejzkušenější ze všech Roman Šlupina a podle všeho odchytal nejlepší zápas ve své kariéře.

První vzrušení přinesla až 5. minuta, kdy si za faul odešel sednout obránce hostí Prošek, ale Opava se nedostala k žádné střelecké příležitosti, což je nemoc, kterou trpí už delší dobu. Naopak hned po jejím skončení si vybojoval faul kapitán Šíp a vzápětí po krásném uvolnění Jíry z levé strany pálil z prostorů mezi kruhy do Šlupinových chráničů, odkud se puk dokutálel na brankovou čáru, ale brankář jej dokázal lapačkou zachytit. Předvedl se i největší chomutovský klenot Jeslínek, který tečoval střelu Proška od modré do levé tyče. Pak se hra odehrávala ve středním pásmu a diváci čekali na další střelu až do 13. minuty, kdy jedno z důležitých vhazování vyhrál Koláček pro Hájka a nejlepší střelec od modré prověřil Šlupinovy reflexy v levé ruce. Zahanbit se nenechal další matador, tentokrát v opavském dresu, Harazim, který našel z vlastního pásma dlouhou přihrávkou rozjetého Martiníka, ale někdejší brankář extraligového Kladna a Třince Luboš Horčička si včas povyjel a zkazil tak radost opavskému mladíkovi z první branky v jeho kariéře.

Ve druhé třetině si najel Jeslínek k pravému kruhu a střelou po ledě těsně minul Šlupinovu bránu. Ve 28. minutě tutéž akci zopakoval Jíra s tím rozdílem, že mířil mezi betony, ale opavský mág je dokázal srazit včas k sobě. Opava odpověděla z přesilovky, když Rozum načasoval od mantinelu ideálně přihrávku novicovi v opavském dresu Spitzerovi, ale ten z otočky mířil do připravených Horčičkových betonů. Harazim mířil osamocen z pravého křídla, ale tentokrát brankář puk betonem vykopl. Ve 35. minutě hráli přesilovku hosté, nejdříve nebezpečně pálil z pravého kruhu Koláček, Šlupina puk ukryl v lapačce. Poté se však dostal do svízelné situace obránce Vnenk a za zdržování dostal další dvě minuty pro Slezan. Při hře pěti proti třem se po dalším vyhraném buly Koláčka dostal na modré k puku Révay a ránou mezi betony nedal Šlupinovi šanci. Rozhodčí se ve 39. minutě snažil oplatit přesilovou výhodu a také Opava ji využila. Procházka tvrdě vypálil od modré, Horčička puk vyrazil k osamocenému Lhotskému a ten si mazácky brankáře položil, objel si ho a přes obránce skóroval.

Třetí třetinu začali náporem hosté, nejdříve si Šípovu vyraženou střelu srazil těsně vedle tyče obránce Kramný, poté si sjel do středu hřiště po buly Jíra, bekendovou střelou se snažil překvapit Šlupinu, ale ten na čáře lapačkou zabránil puku v cestě do brány. Ve 47. minutě však další důležité buly vyhrál Koláček a Polodnova tečovaná střela zapadla přesně pod břevno. Vzápětí ujel Ibl v nájezdu dva na jednoho, rozhodl se pro střelu a Šlupina betonem vykopl mimo bránu. V 53. minutě nejdříve shodnou akci jako při druhém góle provedli Koláček s Polodnou, ale Šlupina tentokrát lapačkou zareagoval. Na druhé straně po buly nabil Přibyla Harazimovi a ten z levého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 56. minutě se skóre málem měnilo znovu. Polodna opět využil zručnosti Koláčka na buly, bekendem se trefil přesně mezi betony, ale Šlupina je stačil na poslední chvíli srazit k sobě. V závěrečném náporu zavřela Šípova pětka Slezany před vlastního brankáře, ale díky obětavosti hráčů domácích se skóre do sirény neměnilo.

V prodloužení se naplno zúročilo množství sil na obou stranách a po celých pět minut se útočilo na Šlupinovu bránu. Nejdříve Mikšovic neproměnil tváří v tvář samostatný nájezd, pak neuspěl s bekendovou kličkou Jeslínek a v závěru z bezprostřední blízkosti nadvakrát nevyzrál na opavského hrdinu kapitán Šíp.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek: Jsem rád, že jsme i přes absenci řady hráčů plnili taktiku, která spočívala v boření hry soupeře. I při stavu 1:1 jsme hráli trpělivě, neotevřeli jsme zbytečně hru. Poté jsme velkou vůlí dokázali vyrovnat.

Kamil Koláček: Myslím, že jsme v tady ztratili dva body, protože jsme si vytvořili plno šancí, ale bohužel nám to trochu skřípe v koncovce, což asi rozhodlo.


Aktuálně na webu